Vyslanec dobrej vôle UNICEF, David Beckham vyzýva k vakcinácii počas Svetového týždňa očkovania 2021

Jornada UNICEF 3934
Foto: © UNICEFUrdaneta

Globálni partneri venujú do 30. apríla 2021, 1 USD za každý lajk, zdieľanie alebo komentovanie príspevkov UNICEFu na sociálnych sieťach s použitím hashtagu #VaccinesWork.

Vyslanec dobrej vôle UNICEF a zakladateľ Fondu 7 pre UNICEF David Beckham stojí na čele globálnej iniciatívy, ktorá má vzbudiť dôveru vo vakcíny a povzbudiť rodičov po celom svete, aby dali deti očkovať proti smrteľným chorobám.

Vo videu uvedenom počas Svetového týždňa očkovania, hovorí Beckham o tom, ako nám COVID-19 zabránil venovať sa bežným aktivitám. Pandémia COVID-19 nás pripravila o objatia s rodinou, trávenie času s priateľmi a tými, ktorých milujeme, a zároveň povzbudzuje rodičov k očkovaniu, aby boli v bezpečí. Apeluje tiež na to, aby rodičia dali zaočkovať deti proti chorobám ako sú záškrt, osýpky a obrna.

„V minulom roku nám pandémia COVID-19 ukázala, koľko toho berieme ako samozrejmosť, ale tiež nám pripomenula silu vakcín,“ uviedol Beckham. „Vakcíny fungujú a každý rok zachránia milióny životov. Počas mojej spolupráce s UNICEFom som sa dozvedel, aké dôležité sú pre naše zdravie a zdravie našich blízkych. Napriek tomu, príliš veľa detí na celom svete sa nedostane k vakcínam, ktoré potrebujú, aby boli chránené pred smrteľnými chorobami. „Som preto veľmi hrdý, že v mene UNICEFu a jeho partnerov, môžem povzbudiť rodičov, aby dali zaočkovať seba aj svoje deti.“

Vyslanci a podporovatelia UNICEFu: Orlando Bloom, Sofia Carson, Olivia Colman, Angelique Kidjo, Jeremy Lin, Alyssa Milano, Jessie Ware a ďalší sa spolu s Davidom Beckhamom zúčastnia série on-line rozhovorov o vakcínach, spolu so zdravotníkmi, učiteľmi a expertmi z celého sveta. Pracovníci v prvej línii z Beninu, Indonézie, Jordánska a Peru sa podelia o svoje vedomosti a skúsenosti o dôležitosti očkovania detí proti smrteľným chorobám.

Partneri, nadácia OSN, Shot@Life a Nadácia Melindy a Billa Gatesovcov, venujú v období 23 – 30. apríla za každý lajk, zdieľanie alebo koment príspevkov UNICEF na sociálnych médiách,  1 USD, a to až do výšky 5 miliónov USD. Treba pritom vždy uviesť hashtag  #VaccinesWork. Tieto finančné prostriedky sú určené na podporu život zachraňujúcich očkovacích programov UNICEF. 

„Po roku lockdownov, prázdnych tried, prerušených očkovacích programov, virtuálnych narodeninových osláv a zrušených rodinných večerí sa postupne ľudia na celom svete dávajú očkovať proti COVID-19 a mnohí s napätím očakávajú, kedy im to bude umožnené. A to nám pripomína aj dôležitosť ostatných očkovaní, ktoré nám umožňujú viesť náš každodenný život.,“ uviedla výkonná riaditeľka UNICEF, Henrietta Fore.  „Dnes všetci vieme, že vakcíny proti COVID-19 sú najlepšou cestou k obnoveniu nášho normálneho života. Príliš veľa detí na svete však nemá prístup k základným očkovaniam proti smrteľným chorobám.“

Každý rok, 14 miliónov dojčiat a detí na celom svete ostáva nezaočkovaných. Mnohé z nich žijú v odľahlých vidieckych lokalitách, konfliktných zónach alebo v chudobných štvrtiach bez prístupu k ďalším dôležitým zdravotníckym službám. Za posledný rok pandémia COVID-19 túto situáciu ešte zhoršila. Výluky spojené s pandémiou,  prerušenie dodávok, spôsobujú úmrtia detí, ktorým sa dalo predísť.

Svetový týždeň očkovania – každoročne pripadá na posledný aprílový týždeň – má za cieľ propagovať očkovanie, na ochranu ľudí všetkých vekových skupín pred chorobami. Svetový týždeň očkovania 2021 poukazuje na dôležitosť vakcinácie, ktorá umožňuje ľuďom byť opäť spolu, zlepšuje zdravie a život každého a kdekoľvek po celý život.

On-line rozhovory s vyslancami dobrej vôle UNICEF na Facebook a Instagram.

O UNICEFe

UNICEF pracuje na tých najvzdialenejších miestach sveta, aby pomohol deťom v núdzi. Pôsobí vo viac ako 190 krajinách, pracuje pre každé dieťa, aby vytvoril lepší svet pre všetkých.
www.unicef.sk

O nadácii OSN

Nadácia OSN je nezávislá charitatívna organizácia, ktorá bola vytvorená ako strategický partner OSN pri riešení najväčších výziev ľudstva, budovaní iniciatív naprieč sektormi, s cieľom riešiť problémy vo veľkom a riadiť globálny pokrok. https://unfoundation.org/

O Shot @ Life

Shot @ Life je občianska kampaň nadácie OSN, ktorá podporuje imunizáciu detí, ako jeden z najefektívnejších spôsobov záchrany životov detí na celom svete. www.ShotAtLife.org

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Beckham
Firmy a inštitúcie UNICEF Detský fond OSN