Vysoké hory Nitra predstaví aj Pavla Barabáša

Pavol Barabáš
Pavol Barabáš Foto: SITA/Dušan Hein

NITRA 9. novembra (WEBNOVINY) – Filmy a prezentácie z expedícií z rôznych kútov sveta si budú môcť pozrieť návštevníci festivalu Vysoké hory Nitra.

Jeho piaty ročník bude v sobotu 20. novembra na Mestskom úrade v Nitre. Skúsení cestovatelia a horolezci zavedú návštevníkov do známych aj menej známych krajín.

Pripravené sú filmy zo Slovenska, Kirgizska, Arménska, Austrálie, Arktídy, Talianska i Nepálu. Súčasťou programu sú aj tento rok filmy najoceňovanejšieho slovenského filmára Pavla Barabáša, ktoré divákom priblížia vzdialený Bhután a tajuplné slovenské podzemie. Festival organizuje Nitriansky horský spolok, vstup na projekcie je voľný.

Sprievodnými akciami budú už tradične výstava fotografií profesionálov i amatérov a „detský piatok“. Organizátori festivalu deťom predstavia v spolupráci so Správou Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie prírodu Slovenska s cieľom upevniť ich environmentálne povedomie a vzťah k pohybovým aktivitám v prírode.

Ako informoval PR manažér festivalu Radovan Baláž, festival sa po prvý raz konal v novembri 2006 a hneď zaznamenal značný ohlas verejnosti, navštívilo ho približne 700 ľudí. Od roku 2007 je jeho súčasťou Anketa diváka, v ktorej si návštevníci vyberajú najzaujímavejšie filmy a prezentácie. Doterajšími víťazmi ankety sa stali Jozef Kopold, Zoltán Demján a Viktor Beránek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol BarabášRadovan Baláž