Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Studenti do sveta
17. marca 2016 Ekonomika od WBN/PRSITA Diskusia()

Vysokoškoláci, na zahraničný pobyt môžete získať až 5000€

BRATISLAVA 21. marca 2016 (WBN/PR) – Vďaka grantovému programu Študenti do sveta od Nadácie Tatra banky môžu študenti získať štipendium na štúdium či stáž v zahraničí do výšky 5000 €.

Aktuálne majú študenti vysokých škôl jedinečnú príležitosť získať príspevok na pokrytie nákladov priamo súvisiacich so štúdiom v zahraničí. Nadácia Tatra banky v rámci grantového programu Študenti do sveta podporí najlepších študentov, aby prostredníctvom zahraničných stáží a štúdií získali nové vedomosti a skúsenosti.

Vďaka príspevku si budú môcť pokryť časť nákladov ako registračné poplatky, školné, cestovné náklady, náklady na ubytovanie či učebné a výskumné materiály.

„Študenti do sveta patria k najobľúbenejším grantovým programom Nadácie Tatra banky. Z vysokého záujmu sa tešíme najmä preto, že za každou žiadosťou stojí vynikajúci a aktívny študent vysokej školy,“ uviedla Zuzana Böhmerová, manažérka Nadácie Tatra banky a strategického sponzoringu. „Program je určený študentom do 30 rokov, ktorí navštevujú denné štúdium na niektorej z akreditovaných vysokých škôl so študijným priemerom do 1,8 za predchádzajúci ukončený rok štúdia,” dodala Z. Böhmerová.

Dôležité informácie

Termín na prihlásenie žiadosti: 15. apríl 2016

Plánovaná výška grantu: 55 000 €

Maximálna výška podpory na jednu žiadosť: 5 000 €

Projekty sa podávajú len elektronicky: online formulár

Nadácia Tatra banky minulý rok podporila 27 študentov, ktorí dostali možnosť študovať na prestížnych svetových univerzitách. Podporení študenti vycestujú okrem rôznych európskych krajín a krajín Spojených štátov amerických aj do Kanady a Juhoafrickej republiky.

Vďaka zahraničnému štúdiu mladí získavajú nové skúsenosti, zlepšia sa v cudzom jazyku, spoznajú novú kultúru a zároveň získajú medzinárodné kontakty, ktoré môžu v budúcnosti pracovne využiť.

Zistite viac: Študenti do sveta

Odporúčané články

Vysokoškoláci môžu získať peniaze na uskutočnenie svojich projektov Vysokoškoláci môžu získať grant na štúdium v zahraničí

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...