Vysokoškolský pedagóg, ktorý zobral úplatok od externých študentiek, dostal zákaz činnosti

Peniaze, korupcia

BANSKÁ BYSTRICA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom na tri roky, peňažný trest tristo eur a zákaz činnosti vykonávať akékoľvek vysokoškolské vzdelávanie na dva roky vymeral sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pre docenta Petra Slováka z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce (VŠZaSP).

Docent korupciu priznal, pretože od štyroch študentiek zobral úplatky od 20 do 50 eur za skúšku, čím spáchal pokračovací zločin prijímania úplatku. S prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú schválil sudca ŠTS. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči nemu neodvolá.

Peniaze vo výkaze o štúdiu

Korupcia sa udiala 26. mája na Fakulte zdravotníctva a sociálnej práce svätého Ladislava v budove riaditeľstva Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch.

Počas postupovej skúšky z predmetu Vývinová psychológia štyri študentky diaľkového štúdia dali úplatky od 20 do 50 eur skúšajúcemu docentovi. Peniaze počas skúšky vložili do výkazu o štúdiu na vysokej škole.

Študentky dostali peňažný trest

Študentky podplácanie priznali a každá s prokurátorom uzavrela dohodu o vine a treste. Na jej základe dostala každá obvinená peňažný trest tristo eur. O študentkách rozhodoval ŠTS v septembri. V prípade, že peňažný trest nezaplatia, pôjdu do väzenia na tri mesiace. U docenta náhradný trest stanovili na päť mesiacov.

Dohodu prokurátora s Petrom Slovákom schválil sudca ŠTS 31. októbra v Pezinku. Pre agentúru SITA to dnes uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety