Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zssk a tasr pripravili unikatnu putovnu vystavu alexander dubcek medzi svojimi.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ZSSK a TASR pripravili unikátnu putovnú výstavu Alexander Dubček medzi svojimi. Foto: ZSSK

Výstava fotografií A. Dubčeka najazdila vo vlakoch ZSSK viac ako 194-tisíc kilometrov

BRATISLAVA 21. decembra 2018 (WBN/PR)

  • Výsledkom spolupráce ZSSK a TASR bola putovná výstava fotografií A. Dubčeka
  • Vystavené fotografie si cestujúci vo vlakoch mohli prezrieť v termíne 14. 8. – 30. 11. 2018

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) pripravili spoločný projekt s názvom Alexander Dubček medzi svojimi. Putovná výstava fotografií vznikla pri príležitosti 50. výročia Pražskej jari a verejnosti sa snažila priblížiť fotografie súvisiace s rokom 1968 a jej vedúceho predstaviteľa, ktorý bol v 60. rokoch 20. storočia symbolom ľudskosti.

Vystava vo vlakoch zssk najazdila viac ako 194 tisic kilometrov.jpg
Výstava vo vlakoch ZSSK najazdila viac ako 194-tisíc kilometrov. Foto: ZSSK

„TASR výstavou odkryla bohatstvo svojich archívov. Výstava dokázala osloviť úplne nové a netradičné publikum, keďže cestovala za svojimi divákmi. Fotografie o Alexandrovi Dubčekovi sa tak dostali tam, kde sa aj Alexander Dubček cítil najlepšie – medzi obyčajných ľudí,” skonštatoval generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala.

Spolu 22 unikátnych čiernobielych dobových fotografií z archívu TASR bolo inštalovaných v elektrickej poschodovej jednotke, ktorá jazdila v oblasti Košíc, v poschodovej jednotke Push-Pull, ktorá jazdila v oblasti Bratislavy, a vo veľkopriestorovom vozni premávajúcom medzi hlavným mestom a metropolou východu.

„Fotografie najazdili vo vlakoch národného dopravcu celkovo 194 314 kilometrov, pričom sa vo videách zobrazili 13 929-krát. Som rád, že môžem skonštatovať, že ani jedna fotografia nebola v našich vlakoch poškodená ani popísaná. Svedčí to teda aj o novej kultúre Slovákov a úspechu našej kampane #slusnevlakom, ktorá cieli na slušné správanie sa vo vlaku,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Fotovystava vo vlaku zachytava aj osobne fotografie a. dubceka.jpg
Fotovýstava vo vlaku zachytáva aj osobné fotografie A. Dubčeka. Foto: ZSSK

Alexander Dubček (1921 – 1992) bol slovenský politik, štátnik a vrcholný predstaviteľ Pražskej jari. Práve v súvislosti s obrodným procesom Československa je z historického hľadiska Dubček vnímaný ako najpozitívnejšia slovenská osobnosť tohto obdobia. Stal sa symbolom Pražskej jari a je nezmazateľne spätý s udalosťami roka ´68. Alexander Dubček zastával funkciu prvého tajomníka ÚV KSČ a presadzoval politiku „socializmu s ľudskou tvárou“. Avšak reformný proces, snažiaci sa o demokratizáciu komunistického režimu v Československu, bol ukončený inváziou vojsk Varšavskej zmluvy a na čele s Gustávom Husákom bola zavedená tzv. normalizácia.

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Odporúčané články

Chytajte bronz na zelenej Magio pláži! ZSSK vás do Bratislavy dopraví bezpečne a ekologicky

Neprehliadnite

Video: Boeing 777 nad Ukrajinou zostrelili Rusi, z vraždy 298 ľudí na palube obvinili štyroch mužov Fico pripúšťa zvolenie kandidátov na sudcov, ale hovorí o riziku antidiskriminačných žalôb Pellegrini sa nečuduje, že Kiskovi je bližší Kollár známy kontaktmi na bossov podsvetia Pellegrini presadzuje iný prístup k voľbe sudcov ako Fico a prehovoril aj o vzťahoch v Smere-SD Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X