Výstavba diaľnice D1 na dva mesiace obmedzí dopravu Pod Wilec hôrkou

Výstavba diaľnice
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš.

PREŠOV 15. októbra (WebNoviny.sk) – Výstavba diaľnice D1 si vyžiada dvojmesačnú úplnú uzávierku ulice Pod Wilec hôrkou. K záhradkárskej osade sa bude možné dostať cez obec Haniska a lokalitu Borkut. Uzávierka sa začne v pondelok 16. októbra a potrvá do nedele 17. decembra.

Ako agentúru SITA informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, dôvodom na uzavretie tristometrového úseku cesty na ulici Pod Wilec hôrkou je výstavba účelovej komunikácie, ktorá bude súčasťou staveniska diaľnice D1.

Ulica Pod Wilec hôrkou bude dopravne prístupná len v úseku od mosta cez Torysu na Jilemnického ulici, po dom číslo 29, kde bude cesta uzavretá.

„Zároveň tam bude vytvorené obratisko pre motorové vozidlá a vozidlá MHD. Dopravný prístup k záhradkárskej osade bude možný iba cez obec Haniska a lokalitu Borkut,“ uviedol Grejták s tým, že rozhodnutie na vykonanie dlhodobej úplnej uzávierky vydal cestný správny orgán, ktorý zároveň určil použitie dočasného dopravného značenia odsúhlaseného príslušným dopravným inšpektorátom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom