Smrť bábätka v bratislavskom výťahu intenzívne vyšetrujú, začaté je trestné stíhanie

Hasiči
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

V súvislosti s tragédiou, ktorá sa stala v nedeľu 9. mája popoludní na Legionárskej ulici v Bratislave, začal vyšetrovateľ Policajného zboru trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Ako informovala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, vo výťahu bytového domu na Legionárskej ulici prišlo o život malé dieťa a ženu s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice.

Detaily zverejňovať nebudú

„Bratislavská polícia na prípade intenzívne pracuje. Vzhľadom na citlivosť prípadu nie je možné poskytnúť bližšie informácie. Prihliadnuc na fakt, že zverejňovanie detailov pre komerčné účely z priebehu vyšetrovania by mohlo ovplyvniť, respektíve zmariť celý proces vyšetrovania,“ uviedla polícia.

Ako informuje na sociálnej sieti Hasičský a záchranný zbor (HaZZ), bratislavských hasičov v nedeľu krátko po 15:30 privolali k vyslobodeniu osôb z výťahu na Legionárskej ulici v Starom Meste.

Ženu sa podarilo resuscitovať

„Po príchode na miesto udalosti zistili, že zo zatiaľ nezistených príčin ostala medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré bolo ihneď odovzdané do starostlivosti Záchrannej zdravotnej služby (ZZS),“ uviedli hasiči.

Zranenú osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou ZZS začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a osobu sa podarilo oživiť. „Následne bola prevezená do nemocnice. Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo,“ uzavrel HaZZ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPolicajný zbor SR