Vytýčili termín pojednávania s kardiológom Fischerom

Fischer
Viliam Fischer ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVINY) – O kardiológovi Viliamovi Fischerovi sa bude na súde rozhodovať 21. apríla. Hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková informovala agentúru SITA, že banskobystrický sudca, ktorému bol tento korupčný prípad náhodným výberom pridelený, vytýčil pojednávanie do Pezinka na 10:00. Súd bude posudzovať dohodu o vine a treste, ktorú lekár uzavrel 1. apríla s prokurátorom.

O uzavretí dohody informovala hovorkyňa prokuratúry Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. K podrobnostiam dohody – výške trestu a súvisiacim výrokom, ktoré budú predmetom schvaľovania dohody o vine a treste na Špecializovanom trestnom súde, sa hovorkyňa nechcela vyjadrovať.

Priznanie nemožno použiť ako dôkaz

Pripomenula, že dohodu o vine a treste možno uzavrieť iba vtedy, ak sa obvinený k spáchaniu skutku prizná, uzná vinu a dôkazy nasvedčujú pravdivosti jeho tvrdenia, prijme dohodnutý trest a ochranné opatrenie.

Ak súd dohodu schváli, vydá na verejnom zasadnutí rozsudok, proti ktorému nebude možné podať odvolanie. Ak dohodu odmietne, súd vytýči termín konania hlavného pojednávania. Priznanie obvineného v konaní o vine a treste nemožno na hlavnom pojednávaní použiť ako dôkaz, vysvetlila Tökölyová.

Fischer požiadal o ukončenie pracovného pomeru

Polícia kardiológa Viliama Fischera obvinila z korupcie na začiatku februára. V súvislosti s poskytnutím zdravotnej starostlivosti prijal podľa polície úplatok tritisíc eur. Trestné oznámenie podala rodina pacientky, ktorú lekár operoval. Po smrti pacientky údajne rodina pýtala peniaze späť. Rodinu polícia obvinila z trestného činu podplácania.

Hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Dobroslava Krajačičová v stredu agentúru SITA informovala, že kardiochirurg Viliam Fischer požiadal o ukončenie pracovného pomeru k 20. aprílu. Zamestnávateľ mu vyhovel a kardiochirurg teda k tomuto dátumu prestane byť zamestnancom NÚSCH, kde pracoval na dve desatiny pracovného úväzku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viliam Fischer