Vyvážená strava so zemiakovými produktami McCain

Hranolky
hranolky Foto: McCain

BRATISLAVA 23. apríla (WBN/PR) – Vo všeobecnosti si ľudia myslia, že zemiakové hranolčeky sú prototypom vysoko kalorickej a nezdravej výživy. Nemusí to byť však tak! Už samotné zemiaky sú veľmi zdravá potravina, ktorá obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a vlákninu. Málokto však vie, že pokiaľ sa pri príprave hranolčekov použijú rastlinné oleje v optimálnom zložení a pomere a pokiaľ skonzumovaného tuku nie je príliš veľa, potom budú aj obľúbené hranolčeky súčasťou vyváženého stravovania moderných a nutrične uvedomelých konzumentov. A presne touto cestou ide aj spoločnosť McCain. Svoje produkty vyrába iba zo starostlivo vyberaných odrôd zemiakov a na ich predsmaženie používa špeciálne vyvinutý oleja, ktorý zohľadňuje správny pomer mastných kyselín. Navyše, pri príprave v rúre na pečenie nie je už potrebné pridávať olej, a tak môžu byť 1•2•3 Hranolky alebo iné McCain zemiakové produkty súčasťou chutnej vyváženej stravy.

Racionálna výživa

Vyvážená strava nie je synonymom nízko-energetickej stravy a neznamená vzdať sa potešenia, ktoré z jedla máme. Práve naopak, stačí, keď budeme pamätať na vhodnú veľkosť porcií a pomer medzi zeleninou, mäsom a sacharidmi, ktoré obsahujú zemiaky, ryža, cestoviny alebo hranolčeky. „Pri vyváženej výžive sa teda kladie dôraz na výber potravín s optimálnym množstvom živín a energie, na výslednú hustotu energie jedla a na správny pomer jednotlivých súčastí na tanieri,” informuje MUDr. Peter Minárik, odborník na racionálnu výživu.

Zemiaky a ich benefity

Zemiaky sú nielen chutné, ale i zdravé. Sú bohatým zdrojom zemiakového škrobu, ktorý je pre organizmus zdrojom energie a dodáva pocit sýtosti. Zemiaky ďalej obsahujú vlákninu, ktorá čistí zažívací trakt od toxínov, ďalej nezanedbateľné množstvo horčíka a draslíka s priaznivým vplyvom na srdce a nervový systém. Sú bohaté na železo, ktoré je potrebné pre tvorbu krvi a taktiež na mangán a meď dôležité pre mnohé fyziologické procesy. Zemiaky sú aj zdrojom vitamínu C, ktorý posilňuje imunitu. Okrem toho majú v sebe zastúpené vitamíny B1, B2, B3, B6, ktoré sú dôležité pre zdravý vzhľad pokožky, vlasov a nechtov. „Pre svoje vynikajúce nutričné vlastnosti sú zemiaky prirodzenou súčasťou vyváženej stravy aj po tepelnej úprave. Musí ísť však o kvalitné hranolčeky, napríklad McCain, pretože nie sú hranolčeky ako hranolčeky,” informuje MUDr. Peter Minárik.

Zdravý olej

Jeden zo zaužívaných a pritom nepotvrdených potravinových mýtov je, že tuky sú všeobecne nevhodnou zložkou vo výžive, lebo sú bohaté na energiu, a preto sa po nich ľahko priberá. Pravdou však zostáva, že tuky sú nevyhnutnou zložkou vo výžive a sú prirodzenou zložkou vyváženého stravovania. „Strava bez tuku je dlhodobo nemysliteľná, pretože niektoré tzv. esenciálne mastné kyseliny si nevie náš organizmus vytvoriť a je odkázaný na ich príjem v potrave,“ dodáva MUDr. Minárik. Ľudský organizmus potrebuje približne 60 g tuku denne, pričom 40 g tvoria dôležité nenasýtené mastné kyseliny. Spoločnosť McCain vyvinula a používa pre svoje výrobné účely olej, ktorého zloženie zohľadňuje správny pomer mastných kyselín. Obsah nenasýtených mastných kyselín Omega 6 a Omega 9 v oleji McCain sa blíži pomeru zodpovedajúcemu stredomorskej strave, ktorá je známa svojimi priaznivý účinkami na ľudský zdravie a vitalitu.

O spoločnosti McCain:

Rodinný podnik McCain Foods LtD bol založený v roku 1956 v meste Florenceville/N.B. Tým začala svoju cestu okolo sveta skvelá myšlienka, ktorá už čoskoro nadchla ľudí všetkých vekových kategórií: Mrazené hranolčeky pripravované v rúre na pečenie! Dnes má spoločnosť McCain 20.000 kvalifikovaných zamestnancov spolu v 110 krajinách. Výrobné prevádzky a pobočky, ktoré sa nachádzajú v Kanade, Spojených štátoch, Veľkej Británii, Európe, Japonsku, Taiwane, Austrálii, Novom Zélande, Argentíne a Južnej Afrike. Popri už všeobecne známych a obľúbených zemiakových výrobkoch sa medzitým dostali do ponukového listu aj výrobky rýchleho občerstvenia a rôzne predjedlá. Od roku 1996 existujú výrobky McCain aj na Slovensku. Spoločnosť zásobuje konečných spotrebiteľov chrumkavými výrobkami zo zemiakov v maloobchode aj v gastronómii. Produkty spoločnosti McCain sú ocenené pečaťou a diplomom Zdravo, chutne a aktívne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom