Vyvolení to na stavbe nemajú ľahké

Vyvolení

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) – Vyvoleným tento týždeň velí moletka Martinka. Za stavbyvedúcu ju obyvatelia Domu snov zvolili po tom, ako sa sama do tejto funkcie prihlásila. Martina má dôležitú úlohu, po celý týždeň musí komunikovať s odborným stavebným dozorom, majstrom Vladom, ktorý ju informuje o všetkých detailoch postupu práce na stavbe a musí si viesť stavebný denník.

Jej prvou veľkou výzvou bolo koordinovať likvidáciu pôvodnej chatrče. Martina, ktorá sa postupne ocitá v žalúdku snáď všetkých Vyvolených, musela neskôr riešiť aj nečakanú situáciu. Vyvolení pri búraní stien pôvodného domu totiž narazili na životunebezpečný azbest, ktorý museli bezodkladne odstrániť.

Sami ho však likvidovať nemohli a tak objednali firmu. Páni v ochranných odevoch zakázali Vyvoleným pohybovať sa mimo vyhradeného priestoru a tak si partička veselých ľudí zatiaľ krátila čas hraním sa na redaktorov.

Popri práci nebola núdza ani o zábavu. Šelmička Zuzka oslavovala meniny. Martin jej pripravil tortu, ktorou sa neskôr všetci ohadzovali a po niekoľkých poldeci pálenky sa Zuzka zmenila na zlú Jessicu. S Tomášom im bolo v noci horúco. Okrem nich sa na párty odviazala aj rebelka Ráchel. Tá sa neostýchala a vášnivý bozk venovala hneď trom spolubojovníčkam. Marcelovi sa to nepáčilo. Myslí si, že Ráchel je na ženy.

Zuzana sa neskôr zdôverila Martine, že jej pletky s Tomášom podľa nej začínajú ľuďom prekážať. Je z toho nesvoja a Tomášovi vraj naznačila, že s ním počas šou žiaden vzťah riešiť nechce.

Voľba kuchárok spôsobila hádky

Martina najprv všetkým sľúbila, že za kuchárov zvolí Martina a Žanetu. Na poslednú chvíľu však svoje rozhodnutie zmenila a do kuchyne poslala dve dievčatá, Máriu a Ráchel. Nečakaný verdikt prekvapil všetkých Vyvolených. Martina si touto voľbou pokazila u kolegov renomé.

V znamení úrazov

Na Vyvolených sa počas týždňa sypal úraz za úrazom. Zuzka si odrela koleno, Vladko si zapílil do prsta, Mária si takmer odrezala prst pri porciovaní kuraťa a Noro schytal štípanec od osy, keď sa ako odborník snažil zničiť osie hniezdo hasiacim prístrojom.

Osa zaútočila aj na nič netušiaceho Vladka. Vyvolený sa ocitol v ohrození života, keďže je na uštipnutie hmyzom alergický. Začalo sa mu zle dýchať a tuhla mu noha.

Vyzeralo to dramaticky, Vyvolení chceli dokonca volať sanitku. Postihnuté miesto si však natrel cibuľou a napokon sa mu uľavilo. „Bál som sa, že sa zadusím. Keď som bol malý, štipla ma včela a takmer som to neprežil,“ priznal neskôr Vladko.

Po dráme Vyvoleným týždňa

Pracovitý mladík nazbieral v stredu večer najviac palcov hore. Vladko o ne viacerých kolegov údajne vopred poprosil. Má totiž jedno veľké prianie. Chýba mu priateľka a veľmi by za ňou chcel ísť. Po týždni to bez nej nevie vydržať a tak si želal, že by s ňou chcel stráviť aspoň pol dňa. Nevie síce, či sa mu to splní, no dúfa, že ju aspoň na chvíľku uvidí. Ako už viackrát vo vysielaní priznal, cíti sa bez nej hrozne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TV JOJ