Vyzliekli sa pre dobrú vec

Bez názvu
Foto: Face 2014

BRATISLAVA 14. novembra (WBN/PR) – Odhodili športové dresy a pred objektív fotografa predstúpili tak, ako ste ich na športových štadiónoch nikdy nevideli! Sila a mužnosť na jednej strane, krása a jemnosť na strane druhej. Taký bude charitatívny kalendár “Face 2014”, ktorého krst je naplánovaný na 4. december 2013 v pražskom hotely Fusion. V hlavných úlohách sa predstavia českí a slovenskí športovci a finalistky modelingovej súťaže Face.

S nápadom zrealizovať odvážny kalendár, z ktorého výťažok bude venovaný Klinike detskej hematológie a onkológie Motol prišla organizátorka súťaže Jana Jankovičová: “Fotenie úspešných športovcov s našimi finalistkami mi napadlo pri stretnutí s uznávaným českým fotografom Pavlom Brunclíkom. Jeho neskutočne krásne akty ma dostali. Myšlienke nafotiť silných mužov a krásne dievčatá pre dobrú vec bol od prvého okamihu otvorený aj samotný Pavel, ktorý fotil bez nároku na honorár, podobne ako športovci a modelky. Krása tak opäť pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú – chorým deťom.

Do projektu charitatívneho kalendára Face 2014 sa zapojili: David Svoboda, olympijský víťaz, Londýn 2012 v modernom päťboji, majster sveta v karate a kickboxe Roman Volák, majster Európy v plávaní Květoslav Svoboda, tenista Ivan Klec, majster sveta v desaťboji Josef Karas, majster Európy – šprintér Petr Svoboda, Matej Beňuš, majster sveta vo vodnom slalome, Josef Dostál, majster sveta v rýchlostnej kanoistike, a ďalší. Presvedčiť 12 úspešných športovcov aby predstúpili pred fotografa nahí však nebolo jednoduché a tak nakoniec desiatku športovcov doplnili aj choreograf a tanečník Filip Jankovič a Muž roka 2008 Martin Šmahel.

Všetko sa stihlo v rekordne krátkom čase. Nafotiť dvanásť modeliek a športovcov, ktorí sú rozcestovaní po celom svete sa podarilo za dva mesiace. “V ateliéry panovala úžasná eufória. Bolo cítiť, že každý chce pomôcť,” žiari spokojnosťou Jana Jankovičová. Do tímu tvorcov kalendára patrí aj vizážistka Veronika Vargová a producentka Lucie Klásek. Velká vďaka patrí spoločnosti Cora Clinik za nakúpenie krásnych hračiek na detskú onkológiu v Motole.

Pôvodne mal byť medzi športovcami aj brankár NHL Ondrej Pavelec. Nakoniec ho museli nahradiť iným športovcom. “Ondrej sa bál, že v prítomnosti krásnej ženy spôsobí jeho telo prirodzené faux pas. Fotili sme ho preto len do pol pása. Výsledné fotky sa nám však nepáčili, keďže ostatným športovcom sme fotili celé postavy. Ondreja sme preto chceli odfotiť ešte raz, ale už bol odcestovaný v zahraničí,” prezrádza autorka nápadu Jana Jankovičová.

Kalendár bude vytlačený len v limitovanej edícií. Navyše bude nepredajný. V deň krstu sa však budú dražiť jednotlivé originál obrazy, ktorých vernisáž bude pripravená v spoločenských priestoroch hotela Fusion. Ako krstní rodičia boli oslovení legendárny oštepár Ján Železný a prvá víťazka Face of the Year 2011, Lucie Smatanová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondřej Pavelec