Významné ocenenia Heineken Slovensko v oblasti HR

Heineken ocenenia HR
Heineken ocenenia HR

BRATISLAVA 14. marca (WBN/PR) – V priebehu minulého týždňa získala spoločnosť Heineken Slovensko dve významné ocenenia v HR oblasti. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien spoločnosť prevzala ocenenie v súťaži Zamestnávateľ ústretový k rodine, rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí z rúk ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Tesne pred koncom týždňa Heineken Slovensko zároveň získal ocenenie Firma Národných dní kariéry 2012, ktoré sa počas uplynulého týždňa uskutočnili v bratislavskej Inchebe. Podľa slov generálnej riaditeľky spoločnosti Door Plantenga sú tieto úspechy spolu s minuloročným získaním ocenenia Druhý najlepší zamestnávateľ Slovenska v kategórii veľkých spoločností dôkazom pozitívnej pracovnej klímy, ako aj správneho a transparentného strategického nastavenia spoločnosti.

Spoločnosť Heineken Slovensko získala ocenenie v 11. ročníku súťaže Zamestnávateľ ústretový k rodine, rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí v konkurencii 80 prihlásených spoločností. Súťaž pravidelne vyhlasuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Heineken Slovensko získal ocenenie v kategórii „Podiel žien na riadení“ ako zamestnávateľ, ktorý dáva rovnakú šancu uplatniť sa v kariérnom postupe mužom i ženám.

Roman Kollár, riaditeľ ľudských zdrojov Heineken Slovensko hovorí: „V našej spoločnosti sú zo šiestich členov predstavenstva 2 ženy, podiel žien medzi členmi vyššieho manažmentu dosahuje 44 % a v strednom manažmente je to 38 %. Zároveň sa konkrétnymi krokmi snažíme byť maximálne ústretoví voči našim zamestnancom s rodinami.“

Veľkým úspechom v HR oblasti je však aj ďalšie minulotýždňové ocenenie. Počas podujatia Národné dni kariéry, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 8.-9. marca v bratislavskej Inchebe Heineken Slovensko získal ocenenie Firma NDK 2012. Tento výsledok spoločnosť získala na základe celkového hodnotenia spoločností samotnými návštevníkmi podujatia prostredníctvom dotazníkov. Spoločnosť získala najlepšie ohodnotenie počas NDK už po druhý krát.

Door Plantenga, generálna riaditeľka spoločnosti Heineken Slovensko hovorí: „Oba úspechy, rovnako ako aj minuloročné získanie ocenenia Druhý najlepší zamestnávateľ Slovenska, sú skutočným dôkazom toho, že mať jasnú misiu a víziu smerovania spoločnosti sa skutočne vyplatí. Pracovná klíma v našej spoločnosti je skutočne výnimočná a neuveriteľne pozitívna a získané ocenenia ako aj naše výsledky o tom hovoria jasnou rečou.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Heineken Slovensko