Strednú priemyselnú školu v Trnave zatvorili pre vírusovú epidémiu

Skola_ziak.jpg
Foto: Pixabay.com
Škola musí vykonať protiepidemické opatrenia vrátane plošnej dezinfekcie

Študenti Strednej priemyselnej školy v Trnave budú mať v piatok riaditeľské voľno. Dôvodom je epidémia ochorení, ktoré sa u desiatok študentov prejavovali hnačkami, vracaním, prevažne bez teploty. Traja z nich boli s akútnou gastroenteritídou hospitalizovaní.

Škole boli podľa Dagmar Kollárovej z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave v rámci štátneho zdravotného dozoru uložené protiepidemické opatrenia. Zameriavajú sa na dôkladné vykonanie povrchovej a plošnej dezinfekcie, dezinfekcie kuchynského riadu, dôslednú hygienu rúk, najmä pred jedením a po použití toalety.

„V záujme zamedzenia ďalšieho šírenia nákazy a vykonania celoplošnej dezinfekcie priestorov bude v zariadení dočasne prerušený výchovno – vzdelávací proces. V epidemiologickom vyšetrení sa pokračuje,“ informovala Kollárová.

Presnú diagnózu zatiaľ nemajú

V stredu evidovali v Strednej priemyselnej škole na Komenského ulici v Trnave z celkového počtu 635 študentov 27 chorých. Vo štvrtok ich pribudlo približne trikrát toľko.

Výsledky laboratórnych vyšetrení od chorých osôb zatiaľ hygienici nemajú k dispozícii.

„Vzhľadom na klinický priebeh ochorení a inkubačný čas prípadov predpokladáme vírusovú etiológiu ochorení a ich prenos priamym, prípadne nepriamym kontaktom cez kontaminované ruky a prostredie,“ dodala Kollárová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom