Ak Británia nepodnikne kroky, hrozí jej exponenciálny rast počtu prípadov nákazy koronavírusom

Koronavirus, Veľká Británia
Foto: SITA/AP

Veľká Británia vo „veľmi zlom význame“ dospela k bodu obratu v oblasti tempa šírenia ochorenia COVID-19 a údaje naznačujú, že ak nepodniknú nejaké kroky, nastane exponenciálny rast počtu prípadov. Povedal to v pondelok hlavný predstaviteľ zdravotníctva pre Anglicko Chris Whitty. Zároveň konštatoval, že tempo šírenia ide „zlým smerom“.

Sedemdňový priemerný počet nových prípadov koronavírusu v krajine do 17. septembra stúpol na 3 679, čím sa dostal najvyššie od 11. mája. Britská vláda dúfa, že sa jej podarí zabrzdiť rast počtu nákaz a nedovoliť, aby sa sedemdňový priemer opäť dostal na úroveň zo začiatku apríla, keď denne pribúdalo viac ako 5-tisíc nákaz.

Viac o téme: Koronavírus

Hoci úmrtnosť zatiaľ zostáva relatívne nízka, predstavitelia britského verejného zdravotníctva varujú, že počet úmrtí sa pravdepodobne v nadchádzajúcich týždňoch zvýši.

Minulý týždeň Británia informovala, že sedemdňový priemerný počet úmrtí pre nákazu koronavírusom je na úrovni 21. Počet denných úmrtí v krajine kulminoval 10. apríla, keď ich bolo 942.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris Whitty