Američania prerušili testovanie vakcíny proti COVID-19, jeden z dobrovoľníkov ochorel

Vakcína, koronavírus
Foto: ilustračné, Getty Images

Americká nadnárodná korporácia Johnson & Johnson prerušila klinické testy vakcíny proti ochoreniu COVID-19, aby preskúmala dôvod ochorenia jedného z dobrovoľných účastníkov štúdie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Spoločnosť uviedla, že nezávislá kontrola preverí, či nevysvetlené symptómy tejto osoby súviseli s vakcínou. Z preventívnych dôvodov preto prerušili nábor účastníkov do tretej fázy testov.

V prípade rozsiahleho testovania s desiatkami tisíc dobrovoľníkov sa však podľa nich dalo očakávať, že niektorým z nich počas výskumu príde zle.

Testovanie vakcíny proti koronavírusu pred časom pre ochorenie jedného z účastníkov prerušili aj vo Veľkej Británii, kde na látke pracujú Oxfordská univerzita a spoločnosť AstraZeneca.

Viac o téme: Koronavírus

Britské úrady už medzičasom označili pokračovanie testov za bezpečné, ale v Spojených štátoch ešte regulátori rokujú s výrobcom.

Po celom svete vedci vyvíjajú takmer 180 vakcín, no ani jedna ešte neprešla kompletnými klinickými testami a nezískala medzinárodné povolenie na použitie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Johnson & Johnson