ANS nesúhlasí s vyjadreniami Visolajského o eurofondoch pre nemocnice

Lozko_nemoc
Foto: Pixabay.com

Stanovisko Lekárskeho odborového združenia vníma asociácia ako populistické a poškodzujúce nemocnice, ktoré hospodária zodpovedne a nevytvárajú dlh.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) zásadne nesúhlasí s vyjadreniami predsedu Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Petra Visolajského týkajúcimi sa výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu infraštruktúry nemocníc.

Ako vo svojom vyhlásení uviedla asociácia, pokladá stanovisko LOZ za populistické a poškodzujúce nemocnice, ktoré hospodária zodpovedne a nevytvárajú dlh.

„LOZ vo svojich vyjadreniach preferuje v súvislosti s prerozdeľovaním zdrojov z eurofondov štátne nemocnice oproti ostatným nemocniciam, čím opakovane háji skôr záujmy lekárov vo fakultných a univerzitných nemocniciach a nie záujmy lekárov všetkých nemocníc, čo ANS pokladá za nepochopiteľné,“ píše sa v stanovisku.

Bez eurofondov by mali problém s financovaním LSPP

Asociácia zdôrazňuje, že zdroje z eurofondov na modernizáciu infraštruktúry ústavných zariadení poskytujúcich akútnu zdravotnú starostlivosť sú v zmysle pravidiel Európskej komisie určené všetkým typom ústavných zariadení vrátane nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti vyšších územných celkov, obcí a súkromných nemocníc.

ANS tiež upozorňuje, že v prípade zrušenia poskytovania lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) po 23. hodine by táto zdravotná starostlivosť bola do veľkej miery prenesená na urgentné príjmy nemocníc združených v ANS, ktoré by ich nemohli zabezpečiť bez financovania z eurofondov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ANS Asociácia nemocníc SlovenskaLOZ Lekárske odborové združenie