Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP)
Foto: SITA/Marián Peiger
11. 09. 2019 18:48 PoisťovníctvoSlovensko Marek elias.jpg od vZdravotnictve.sk

Asociácia nemocníc sa dohodla so štátnou poisťovňou na predĺžení zmlúv

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa dohodli na predĺžení dodatkov k zmluvám do konca októbra. Informovala o tom hovorkyňa poisťovne Slávka Gáborová.

Obe strany vyjadrili záujem v nadväznosti na dofinancovanie rezortu pokračovať v rokovaniach s cieľom dosiahnuť predĺženie dodatkov do konca kalendárneho roka,“ uviedla.

VšZP partnerom opäť tlmočila pripravenosť splniť si záväzky vyplývajúce z aktuálnej legislatívy, ktorou sa nemocniciam zvýšili náklady.

ANS v snahe lepšie vyčísliť skutočné finančné potreby je ochotná poskytnúť VšZP do konca septembra informácie o nákladoch, ktoré vznikli nemocniciam využívaním rekreačných poukazov, najmä v letných mesiacoch.

Poisťovňa preverí zariadenia jednodňovej starostlivosti

Asociácia nemocníc na stredajšom rokovaní otvorila aj otázku jednodňovej ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Partneri sa dohodli, že VšZP preverí zmluvy poskytovateľov jednodňovej zdravotnej starostlivosti s ústavnými zdravotníckymi zariadeniami z hľadiska systémového zabezpečenia prípadnej potrebnej následnej zdravotnej starostlivosti.

Zástupcovia ANS sa ďalej zaujímali o výšku úhrady výkonov na preverených mamografických pracoviskách v súvislosti s celoštátnym skríningom rakoviny prsníka, ako aj o postup pri uzatváraní zmlúv s novými poskytovateľmi záchrannej zdravotnej služby od 1. januára budúceho roku.

K téme

Aktualizované: Poisťovne, poskytovatelia aj pacienti žiadajú dofinancovať zdravotníctvo 150 miliónmi eur Nemocnice by sa mali v treťom kole oddlžiť o desiatky miliónov eur, ak prijmú ozdravné plány

Témy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

V prípade vraždy novinára Kuciaka sa procesné strany oboznamujú s vyšetrovacím spisom Video: Tackal sa pri čiare a po spadnutí vstal na tretí pokus, rozhodca Milan sa vyfarbil Mám pocit, že na Slovensku chýba nadšenie niečo budovať, vyhlásil Danko Čo sa tým zmení, ak sa po štvrtý raz stanem majstrom sveta, pýtal sa Peter Sagan Košická župa ponúkla odkúpenie oceliarne U. S. Steel za jedno euro, Žigovo ministerstvo sa rozohnilo Brexit bez dohody spôsobí nenapraviteľné a vážne škody, varujú európske združenia výrobcov áut

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X