Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zdravotníctvo, peniaze
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
1. 08. 2019 18:08 ZdravotníctvoSlovensko od vZdravotnictve.skSITA

Asociácia nemocníc Slovenska chce analyzovať dopad zvýšenia minimálnej mzdy na nemocnice

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) v súvislosti s návrhom na zvýšenie minimálnej mzdy na rok 2020 bude v auguste analyzovať jeho dopady na svoje nemocnice. Informovala o tom vo vyhlásení.

Bude tiež analyzovať dopady zákonného zvýšenia miezd, sociálneho balíčka, rekreačných poukazov a zvýšenia prevádzkových nákladov v roku 2020.

Rokovania so zdravotnými poisťovňami

Výsledky analýz v súvislosti s prípravou štátneho rozpočtu pre rezort zdravotníctva na rok 2020 chce ANS poskytnúť zástupcom ministerstiev zdravotníctva a financií, Výboru NR SR pre zdravotníctvo, zdravotným poisťovniam a médiám.

ANS ďalej informovala, že iniciuje v septembri rokovania so Všeobecnou zdravotnou poisťovňu a poisťovňou Dôvera, ktoré sa budú týkať navýšenia úhrady zdravotnej starostlivosti o oprávnené náklady na sociálny balíček a rekreačné poukazy a pokrytie zvýšených prevádzkových nákladov nemocníc združených v asociácii v roku 2019.

Nesúhlas s vyjadrením INESS-u

ANS vo svojom vyhlásení tiež vyslovila nesúhlas s mediálnym vyjadrením Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz INESS, ktorý hovorí, že v slovenskom zdravotníctve je dostatok zdrojov.

„Ako príklad uvádzame porovnanie s Českou republikou, ktorá v rezorte zdravotníctva vynakladá na jedného obyvateľa o 200 eur viac, celkovo o cca jednu miliardu eur viac v prepočte na počet obyvateľov SR. Pri porovnaní ako urobil INESS, sa nielenže úrovňou kvality, infraštruktúry a personálnym vybavením k ČR nepriblížime, ale rozdiel v kvalite sa bude naďalej prehlbovať s priamym dôsledkom odchodu slovenských zdravotníckych pracovníkov do zahraničia,“ dodala asociácia.

K téme

Sestry a pôrodné asistentky vítajú rast minimálnej mzdy, ktorý má pozitívny vplyv na ich platy Asociácia nemocníc nie je proti zvýšeniu minimálnej mzdy, musí ho však kryť rozpočet

Témy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Aktivisti zablokovali vstup na autosalón vo Frankfurte Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Zvierací ombudsman žiada zaviesť princíp „zviera nie je vec“ aj do Trestného zákona

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X