Asociáciu zdravotných poisťovní povedie Michal Štofko, chce sa zaoberať aj post-covidovou starostlivosťou

Michal Štofko
Michal Štofko sa stal výkonným riaditeľom Asociácie zdravotných poisťovní. Foto: SITA/Martin Medňanský

Asociáciu zdravotných poisťovní (AZP) SR od 1. apríla vedie Michal Štofko. Nahradil tak dosluhujúcu výkonnú riaditeľku Katarínu Kafkovú, ktorá vo funkcii pôsobila necelé štyri roky.

Michal Štofko v minulosti pôsobil na pozícii riaditeľa odboru stratégie na Inštitúte zdravotnej politiky (IZP). V tejto pozícii bol súčasťou tímu, ktorý pred dvoma rokmi pripravoval a presadzoval projekt zvyšovania kvality nemocníc, známy ako stratifikácia.

Viac o téme: Koronavírus

Zdravotné poisťovne očakávajú, že aj vzhľadom na mnohé výzvy, ktoré priniesla pandémia COVID-19 do zdravotníctva, budú práve tieto skúsenosti nového výkonného riaditeľa prínosom nielen pri riešení aktuálnych problémov. Za zásadné považujú poisťovne aj témy dlhodobých zmien, ktoré povedú k zlepšeniu prístupu poistencov ku kvalitnejšej zdravotnej starostlivosti.

„Aktuálna pandémia ukazuje, že zdravotníctvo potrebuje prejsť zásadnými zmenami pre prípad budúcich kríz. Zároveň nás čaká otázka, ako čo najrýchlejšie a najlepšie zabezpečiť post-covidovú zdravotnú starostlivosť, ale aj mnohé ďalšie. Verím, že sa nám podarí spoločne v týchto témach presadiť čo najviac opatrení v prospech pacientov,“ uviedol nový výkonný riaditeľ AZP Michal Štofko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KafkováMichal Štofko
Firmy a inštitúcie AZP Asociácia zdravotných poisťovní