Austrália prekonala svoj negatívny rekord v dennom počte úmrtí na COVID-19 od začiatku pandémie

Aktuálne nemocnica eviduje 80 pacientom s COVID-19, ktorí sú rozdelení vo zvolenskej aj krupinskej nemocnici.
Foto: ilustračné, SITA/AP

Austrália v utorok nahlásila rekordný počet úmrtí na ochorenie COVID-19. Štát Viktória vyhlásil núdzový stav pre nemocnice s cieľom čeliť rastúcemu počtu hospitalizácií a nedostatku personálu.

V troch najľudnatejších austrálskych štátoch nákaze koronavírusom za jeden deň podľahlo 74 ľudí.

Lockdown už nechcú zaviesť

V Novom Južnom Walese na COVID-19 zomrelo 36 ľudí, štát Viktória nahlásil 22 úmrtí a v štáte Queensland nákaze podľahlo 16 ľudí.

Predošlý denný rekord úmrtí, a to 59, Austrália evidovala 4. septembra 2020.

Federálny minister zdravotníctva Greg Hunt uviedol, že existujú náznaky, že počet infekcií v štáte Nový Južný Wales už kulminuje.

Vláda tohto štátu vylúčila, že v snahe bojovať proti vysoko nákazlivému variantu koronavírusu omikron opäť zavedie lockdown.

Tisíce zdravotníkov sú doma

V hlavnom meste tohto štátu Sydney ukončili 108 dní trvajúci lockdown v októbri, pretože väčšina obyvateľstva najväčšieho austrálskeho mesta je už zaočkovaná.

Štát Viktória však vyhlásil núdzový stav pre nemocnice v hlavnom meste Melbourne a pre niektoré regionálne nemocnice s platnosťou od stredy.

Dôvodom je nedostatok pracovníkov a rast počtu hospitalizácií. Približne päťtisíc zdravotníkov je totiž doma, pretože sú buď infikovaní, alebo boli v úzkom kontakte s nakazenými ľuďmi.

Od vypuknutia pandémie prišlo pre nákazu koronavírusom v Austrálii o život viac ako 2 700 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom