Banskobystrická nemocnica plánuje rekonštrukciu za vyše 87 miliónov eur

FDR
Foto: SITA / Jakub Julény
Rekonštruovať sa bude počas plnej prevádzky nemocnice.

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica plánuje rekonštrukciu. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania chce obstarať stavebné práce za vyše 87 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, predmetom rekonštrukcie je dokončenie sekcie starostlivosti o akútneho pacienta, tzv. „hot floor“, vybudovanie endoskopického centra aj centrálnej JIS.

Ďalej bude kompletne zrekonštruovaná takzvaná „hotelová časť“ (teda oddelenia, kde ležia pacienti) vrátane sociálnych zariadení a technologické celky ako kúrenie – chladenie, fasády a okná, strechy, inštalácie a štrukturovaná kabeláž.

„Rekonštrukcia je naplánovaná za plnej prevádzky, pričom by nemalo dôjsť k žiadnej dlhodobej odstávke, len z titulu nevyhnutných výmen inštalácií,“ informovala hovorkyňa.

Pacientov privítajú v 21. storočí

Investícia bude mať podľa nej prínos pre pacientov nielen banskobystrického regiónu, pre ktorý je nemocnica kľúčovým koncovým zdravotníckym zariadením.

„Pocítia ju najmä pri kvalitnejšej zdravotnej starostlivosti, ktorá bude spĺňať požiadavky 21. storočia. Zvýši sa komfort našich pacientov, pretože budú počas hospitalizácie ležať na kompletne zrekonštruovaných izbách s vlastným sociálnym zariadením,“ uviedla Maťašeje.

Dĺžka trvania zákazky má byť 48 mesiacov a nemocnica požaduje zábezpeku vo výške 500 tisíc eur. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 12. augusta 2019.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica