Banskobystrickú detskú nemocnicu povedie Juraj Gallo

Manazer.jpg
Foto: Pixabay.com

Generálnym riaditeľom Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici (DFNsP BB) by sa mal stať Juraj Gallo. V súčasnosti pôsobí ako ekonomický riaditeľ nemocnice.

Gallo bol jediným uchádzačom vo výberovom konaní. Z možných 225 bodov získal za odborné predpoklady a projekt 210 bodov. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva na svojej stránke.

Ako vo svojom projekte uvádza Gallo, nemocnicu je nutné zrekonštruovať a zatepliť. Od svojho vzniku prešla len minimálnou modernizáciou. Zároveň bude treba vybudovať nový nákladný výťah.

Pomôcť majú eurofondy. V januári tohto roku nemocnica podpísala zmluvu na príspevok vo výške takmer 13,7 milióna eur.

Okrem stavebných úprav čakajú DFNsP BB aj obstaranie nových prístrojov, informačnej techniky a ďalšieho vybavenia i zariadenia. Taktiež bude musieť pripraviť prístroj pre urgentný príjem 2. typu.

Postupne chce zlepšovať hospodárenie

Nemocnica by mala aj zlepšiť hospodárenie. Kým za vlaňajšok by jej strata mala dosiahnuť 982 tis. eur, po prijatí ozdravných opatrení by sa tento rok mala zmierniť na 812,5 milióna. V ďalšom roku by už záporný výsledok hospodárenia mal dosiahnuť 360 tis. eur a ďalej by sa mal zlepšovať.

Ako hlavné riziko pre hospodárenie Gallo označuje vonkajšie legislatívno-ekonomické rozhodnutia autorít, ktoré určujú podmienky rozvoja pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Vlani sa síce nemocnici podarilo znížiť dlh o 190 tis. eur, no zadlžovanie stále pokračuje. Na príčine je podľa Galla neadekvátne financovanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Gallo
Firmy a inštitúcie DFNsP Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica