Bardejovské kúpele v piatok otvoria 22. kúpeľnú sezónu

Bardejov_kupele.jpg
Bardejovské kúpele Foto: Bardejovské kúpele
Pramene požehnajú všetky cirkvi, ktoré majú zastúpenie v okrese

V Bardejovských kúpeľoch v piatok 7. júna slávnostne otvoria v poradí 22. ročník kúpeľnej sezóny. Ide o jednu z najdôležitejších spoločenských udalostí kúpeľov. K najatraktívnejším podujatiam tohtoročnej kúpeľnej sezóny budú ešte patriť Medzinárodné hudobné leto, Bardejovské kúpeľné dni, Alžbetínsky deň, Pivný festival a Hornošarišský vínny festival.

Ako agentúru SITA informovala ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková, slávnostnému otvoreniu kúpeľnej sezóny bude o 15:00 predchádzať v priestoroch kúpeľnej kolonády požehnanie minerálnych prameňov za účasti zástupcov všetkých cirkví v okrese Bardejov – rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej.

Slávnostný program sa bude konať v priestoroch letného kúpaliska Bardejovských kúpeľov. Obmedzená kapacita kúpaliska 900 osôb však neumožňuje účasť širokej verejnosti, vstup je len na pozvánky.

Podujatie je určené výlučne obchodným partnerom, zamestnancom a kúpeľným hosťom a uskutoční sa za každého počasia. V priebehu roka však uskutočníme množstvo akcií, na ktorých radi privítame všetkých návštevníkov a pokúsime sa im vynahradiť neúčasť na otvorení,“ vysvetlila Šatanková.

Bardejovské kúpele

Sú jedným z najväčších zamestnávateľov v okrese Bardejov. Vlani zamestnávali 357 ľudí.

Kúpele navštevujú predovšetkým ľudia z Prešovského a Košického kraja. V hlavnej sezóne majú kapacitu 1 126 lôžok.

Pre verejnosť sú otvorené každodenne. Liečia sa tu viaceré ochorenia ako napríklad onkologické choroby, choroby obehového, tráviaceho i pohybového ústrojenstva ako aj choroby dýchacích ciest a ženské choroby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom