Belgičania budú ľudí s oslabenou imunitou očkovať aj štvrtou dávkou vakcíny proti COVID-19

Pfizer, očkovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP

Federálna belgická ministerka zdravotníctva a jej regionálni partneri schválili použitie štvrtej dávky vakcíny proti koronavírusu s cieľom lepšie chrániť ľudí s oslabeným imunitným systémom pred ochorením COVID-19.

Šéfka federálneho rezortu zdravotníctva Christie Morrealeová v pondelok povedala, že odsúhlasili návrh, ktorý predložila zdravotnícka rada krajiny.

Milióny majú posilňujúcu dávku

Približne 77 percent z takmer 11,5 miliónovej populácie Belgicka je podľa najnovších údajov už úplne vakcinovaných a zhruba 6,3 milióna Belgičanov dostalo posilňujúcu dávku.

V krajine bolo k pondelku s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 2 851 pacientov.

Z toho 364 infikovaných pacientov bolo na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Od začiatku pandémie v Belgicku na ochorenie COVID-19 zomrelo najmenej 28 800 ľudí.

Polícia rozohnala protest

V nedeľu polícia v Bruseli použila vodné delá a slzný plyn na rozohnanie ľudí protestujúcich proti očkovaniu proti koronavírusu a vládnym reštrikciám, ktorých cieľom je zabrzdiť šírenie vysoko nákazlivého variantu omikron.

Polícia uviedla, že na protest prišlo zhruba 50-tisíc ľudí, pričom niektorí pricestovali z Francúzska, Nemecka a ďalších štátov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christie Morrealeová