Bol by zázrak, keby Smer súhlasil s reformou nemocníc, tvrdí SaS

NR SR, parlament
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Strana Sloboda a Solidarita by považovala za zázrak, keby dostala dlhoočakávaná reforma nemocníc od predstaviteľov strany Smer-SD zelenú.

Vyžaduje si to totiž konkrétnu politickú prácu a množstvo vysvetľovania,“ uvádza strana vo svojom vyhlásení.

Nádej, že ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská presvedčí poslancov parlamentu, je čisto iluzórna. Musela by presvedčiť aspoň jedného poslanca, aby reformu predložil do parlamentu namiesto vlády, nazdáva sa SaS.

Cigániková: Fico by mal prestať strašiť zatváraním nemocníc

Večným odkladaním reformy až do obdobia, kedy prestáva platiť koaličná zmluva, sa Smeru úspešne podarilo zabrániť tomu, aby sa na Slovensku znížili opakované hospitalizácie, operácie o polovicu a odvrátiteľné úmrtia až o tretinu,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

Napriek tomu, že sa ministerstvo zdravotníctva rozhodlo vzoprieť tlaku a predložiť zákon o stratifikácii na rokovanie vlády v podobe obyčajnej novely, tak muselo podľa nej vopred vedieť, že z nej bude „vypreparované“ všetko, čo sa reformy týka.

Táto bezcitná politická hra súčasnej koalície však neznamená, že problémom predídeme. Práve naopak. Kým sa politici dohadujú, ľudia zbytočne umierajú. Preto by mal poslanec Fico prestať strašiť zatváraním nemocníc a konečne viac počúvať odbornú verejnosť, v ktorej nastala vzácna zhoda na potrebe reformy,“ dodala Cigániková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáJana CigánikováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD