Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FNsP Cyrila a Metoda, Antolská ul., Bratislava
Foto: SITA / Nina Bednáriková
27. 09. 2018 14:01 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Bratislava prenajme plochy na parkovanie pred nemocnicou na Antolskej

Priestor bude mať 199 bezplatných verejných parkovacích miest

Bratislavské mestské zastupiteľstvo súhlasí s prenájmom plôch pre Nemocnicu sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, na ktorých bude 199 bezplatných verejných parkovacích miest.

Mestskí poslanci sa na tom zhodli na dnešnom rokovaní zastupiteľstva.

Parkovacie miesta na pozemkoch hlavného mesta majú slúžiť pacientom aj zamestnancom nemocnice. Vo večerných hodinách majú byť k dispozícii aj pre obyvateľov Petržalky.

Problém so súdnymi sporom

Mesto schválilo výmenu pozemkov pri nemocnici v Petržalke za pozemky v bratislavskom Ružinove, aby mohol rezort zdravotníctva parkovisko pri nemocnici v Petržalke vybudovať.

Ide o pozemky pri ružinovskej poliklinike, čo je oblasť jazera Rohlík i pozemok pod ružinovským zimným štadiónom.

Výmena pozemkov však zatiaľ nemôže byť, pretože medzi mestom a fakultnou nemocnicou je súdny spor, ktorý nie je vyriešený.

Riešením by mohlo byť napríklad to, že by sa strany mimosúdne dohodli. Súd je pre určenie vlastníctva k pozemkom. Prípad je na krajskom súde.

„Keď sa skončí súdny spor, ktorý má fakultná nemocnica s mestom na ružinovských pozemkoch, pozemky automaticky vymenia. Mesto si tak usporiada majetkové spory,“ vysvetlil novinárom bratislavský mestský poslanec Branislav Kaliský.

Petržalka má podmienku

Keďže poslanci dnes prenájom pozemkov na parkovanie schválili, s výstavbou parkovacích miest môžu začať v roku 2019 a parkovať by sa mohlo od roku 2020. Prípravy na parkovisko môžu byť aj napriek tomu, že súdny spor pokračuje.

Tento projekt spolu robia nemocnica, hlavné mesto SR Bratislava i ministerstvo zdravotníctva. Prenájom pozemkov v utorok schválilo aj petržalské miestne zastupiteľstvo.

Časť pozemkov patrí totiž aj mestskej časti Bratislava-Petržalka, mesto má však väčšiu časť. Návrh v utorok petržalské zastupiteľstvo schválilo s podmienkami, že nemocnica bude priestor využívať len na parkovanie a nebude ich prenajímať ďalším subjektom.

Petržalka tiež chce, aby okrem mesta mohla prevádzkové náklady odsúhlasiť aj mestská časť.

Zatiaľ symbolický prenájom

Aby mohli s budovaním parkoviska začať, musí mať univerzitná nemocnica k priestoru s rozlohou 6 500 metrov štvorcových právny vzťah k pozemkom. Preto nemocnica v spolupráci s ministerstvom požiadali mesto o prenájom.

„Je tu problém s parkovacími miestami, nemocnica je veľká, príjazdová cesta je kľukatá,“ zhodnotila podmienky parkovania ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Pozemky budú prenajímať za symbolické jedno euro ročne, bude to však len dovtedy, kým sa vyrieši súdny spor o pozemky.

Odhadovaná suma, ktorou rezort zdravotníctva projekt podporí, je 1,6 milióna eur bez DPH.

Odporúčané články

Univerzitná nemocnica Bratislava plánuje vytvoriť takmer 450 nových parkovacích miest UNB plánuje vytvoriť parkovacie miesta na Antolskej

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: V kauze zmenky vypovedal aj Mika, s obžalovaným Pavlom R. riešil niektoré veci Juhokórejské stíhačky vystrelili varovné výstrely na ruské lietadlo, ktoré narušilo vzdušný priestor krajiny Video: Peter Sagan opísal moment zo stúpania na Tourmalet, ktorý obletel celý svet Návštevy regiónov treba kombinovať s komunikáciou v médiách, tvrdí Danko a šokoval ho Kollár Začarovaný kruh: Produkcia mäsa mení klímu a klíma potom zabíja dobytok Nezamestnanosť pod päť percent má 51 okresov na Slovensku, najmenej ľudí bez práce má Trenčín Politika do škôl patrí, zhodli sa Smer-SD, SNS a Most-Híd, ale nesúhlasia s propagandou

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X