Bratislavský kraj očkuje naďalej v Národnom futbalovom štadióne, záujemcom pichnú vakcínu od Pfizeru

Národný futbalový štadión, očkovanie

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pokračuje v očkovaní proti COVID-19 v Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave. „Očkujeme vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Pri očkovaní osôb mladších ako 18 rokov musí byť prítomný zákonný zástupca,“ upozorňuje samospráva s tým, že jeho osobnú prítomnosť nahradí iba notárom overené splnomocnenie.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Tento mesiac budú očkovať ešte v piatok, v sobotu 22. januára, v pondelok 24. januára, v sobotu 29. januára a v pondelok 31. januára dospelých a deti od 12 rokov veku. Vo štvrtok 27. januára a v piatok 28. januára očkujú deti vo vekovej kategórii päť až 11 rokov.

Záujemcovia o očkovanie sa môžu registrovať cez objednávkový systém BSK na presný čas, ktorý si vyberú. Posilňovacia (booster) dávka vakcíny je aktuálne určená len pre osoby od 18 rokov veku (vrátane). Na očkovanie je potrebné priniesť občiansky preukaz, kartu poistenca a potvrdenie o podaní prvej alebo druhej dávky. „Očkujeme aj neregistrovaných, avšak registrovaní prostredníctvom Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) a BSK majú prednosť,“ dodáva kraj.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny krajNárodný futbalový štadiónNCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíPfizer