Čakanie na vyšetrenie v Dolnom Kubíne skráti nová MR

Mri_snimok.jpg
Foto: Pixabay.com

Magnetickú rezonanciu umiestnili vedľa mamografického centra na prízemí polikliniky

Čakacie lehoty na vyšetrenie pacientov z Oravy, Liptova a Kysúc skráti nový pavilón magnetickej rezonancie, ktorý dnes slávnostne otvorili v Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne.

Podľa riaditeľa nemocnice Jozefa Mintála za nový prístroj aj s päťročným pozáručným servisom, zrekonštruovanie priestorov pavilónu a dokúpenie ďalšieho vybavenia zaplatia spolu 1,6 milióna eur.

„Prístroj je technologicky na úrovni roku 2015, ide o špičku medzi dostupnou technikou. Skvalitní diagnostiku a umožní rýchlejšiu liečbu,“ uviedol pre médiá počas otvorenia pavilónu.

„Ide o prvé pracovisko magnetickej rezonancie v našich župných nemocniciach. Uvítali sme pred rokom, keď Všeobecná zdravotná poisťovňa zverejnila nový spôsob nákupu zdravotnej starostlivosti pre magnetickú rezonanciu a CT tomografy. Práve Dolný Kubín bol napísaný ako miesto, kde by poisťovňa ešte jedno pracovisko zazmluvnila,“ doplnil predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Magnetickú rezonanciu umiestnili vedľa mamografického centra na prízemí polikliniky. Služby na novom prístroji zatiaľ zazmluvnili dve najväčšie zdravotné poisťovne, VŠZP a Dôvera.

Nemocnica sa na poskytovanie nových zdravotných služieb pripravovala personálne niekoľko mesiacov dopredu. „Lekári majú prax v čítaní snímok z CT, no snímky z magnetickej rezonancie sú iné. Skúsenosti získavali v martinskej fakultnej nemocnici a máme dohodu aj s lekármi z iných pracovísk magnetickej rezonancie, že nám ešte budú pomáhať pri vyhodnocovaní snímok,“ spresnil Mintál.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef MintálJuraj Blanár
Firmy a inštitúcie Dolnooravská NsP Dolný Kubín