Čaputová, Kollár a Heger zaniesli zdravotníkom perníky, kapustnicu a koláče (foto)

Zuzana Čaputová

Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB) na Štedrý deň navštívili traja najvyšší ústavní činitelia. Prezidentka Zuzana Čaputová priniesla na neonatalogické oddelenie v petržalskej nemocnici personálu perníky, premiér Eduard Heger (OĽaNO) spoločne s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) povzbudili zdravotníkov v ružinovskej nemocnici kapustnicou a vianočným pečivom. V tlačovej správe o tom informovala Univerzitná nemocnica Bratislava.

Čaputová odovzdala perníky

Prezidentka sa poďakovala lekárom a zdravotným sestrám za ich úsilie a zároveň vedúcej neonatologickej časti Perinatologického centra v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda Doc. MUDr. Darine Chovancovej, CSc. odovzdala perníky.

Prezidentka priznala, že ich osobne nestihla napiecť, čo však tím doktorky Chovancovej určite chápe, nakoľko ešte aj počas Štedrého dňa slúžia v nemocnici.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň popriala krásne sviatky aj pacientkam, ktoré v týchto hodinách očakávajú prírastky do svojich rodín.

Tradičná kapustnica a koláče

Približne v rovnakom čase sa Heger s Kollárom rozprávali so zamestnancami Nemocnice Ružinov o problémoch, s ktorými sa vo svojej práci denne potýkajú. Premiér s predsedom parlamentu ocenili, že neúnavne zachraňujú životy aj počas najkrajších sviatkov roka. Aby im spríjemnili službu, priniesli im tradičnú vianočnú kapustnicu, a zároveň im koláčmi a inými dobrotami osladili život.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Veľmi si vážime, že sa pani prezidentka s pánom premiérom a predsedom parlamentu rozhodli navštíviť práve Univerzitnú nemocnicu Bratislava a oceniť prácu našich zdravotníkov, ktorí si rozhodne zaslúžia poďakovanie. Urobili tak navyše v deň, ktorý väčšina ľudí trávi doma s rodinou. Zdravotníci, riskujúc v týchto náročných pandemických časoch zdravie seba aj svojich blízkych, však pracujú aj na Vianoce. Symbolicky sme si tak dnes všetci spoločne pripomenuli, čo pre nás lekári, sestry, záchranári, sanitári, laboranti či lekárnici každý deň robia a že im za to patrí veľké ďakujem, a to aj odo mňa,“ povedal riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Roland Schaller.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Boris KollárEduard HegerRoland SchallerZuzana Čaputová
    Firmy a inštitúcie Nemocnica RužinovNemocnica sv. Cyrila a MetodaUNB Univerzitná nemocnica Bratislava