Celoplošné testovanie podporí aj univerzitná nemocnica v Košiciach, pomôže aj generálny riaditeľ

KORONAVÍRUS: Triedenie a testovanie pacientov
Foto: SITA/FNsP Žilina.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice aktívne podporí projekt Spoločná zodpovednosť, ktorý realizuje Ministerstvo obrany SR v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Dobrovoľne zapojení

Podľa možností a kapacít sa zamestnanci nemocnice dobrovoľne zapoja aj do celoplošného testovania. Informovala o tom Ladislava Šustová z komunikačného oddelenia UNLP Košice.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Generálny riaditeľ Vladimír Grešš bude pomáhať ako dobrovoľný administratívny pracovník pri testovaní zamestnancov v areáli nemocnice.

„Zodpovednosť je na každom z nás, ak chceme znížiť riziko prenosu šíriacej sa infekcie. Záleží mi na zdraví mojej rodiny, a je pre mňa prirodzené pomôcť. Ak má byť toto testovanie jednou z možností, ako sa vyhnúť riziku šírenia, považujem to za prirodzené,“ uviedol Grešš.

Bude fungovať aj PCR testovanie

Ako dobrovoľník sa taktiež prihlásil aj výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo, ktorý bude v nedeľu testovať zamestnancov UNLP a výkonný riaditeľ UNLP pre výskum, vedu a vzdelávanie Peter Kizek, ktorý sa chystá dobrovoľne testovať občanov mestskej časti Košice – Barca.

„Našim zdravotníckym zamestnancom nebránime v dobrovoľníckej činnosti pri celoplošnom testovaní v čase ich osobného voľna. Naopak, aj našou účasťou ich podporujeme v tom, aby pomohli s odberom vzoriek počas víkendu,“ dodal Kizek.

Veľkokapacitné odberové miesto UNLP Košice na Ipeľskej 1 bude odoberať vzorky objednaným pacientom tak ako doposiaľ. Teda nezávisle od celoplošného testovania.

To znamená, že PCR testovanie na tomto odberovom mieste bude cez víkend 31. októbra a 1. novembra fungovať bez obmedzenia v pôvodnom režime od 9:00 do 12:00 a nebude slúžiť verejnosti počas nasledujúceho víkendu na antigénové testovanie v rámci celoštátneho projektu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislava ŠustováMartin PauloPeter KizekVladimír Grešš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice