Celosvetový počet úmrtí na koronavírus opäť stúpa, WHO je po dlhšom poklese plná obáv

APTOPIX Israel Election
Počty infikovaných opäť rastú naprieč celým svetom. Foto: SITA/AP

Týždenný celosvetový počet úmrtí na ochorenie COVID-19 opäť stúpa. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) to po približne šiestich týždňoch poklesu predstavuje „znepokojujúci signál“.

„Chcem pripomenúť, že počas asi šiestich týždňov sme sledovali pokles úmrtí. Minulý týždeň sme však začali evidovať mierny nárast úmrtí na celom svete. Ak sme svedkami pribúdajúcich prípadov, dá sa to očakávať, ale zároveň je to znepokojujúce znamenie,“ povedala epidemiologička WHO Maria Van Kerkhove.

Viac o téme: Koronavírus

Vyššia úmrtnosť súvisí so zvýšeným počtom nových prípadov koronavírusu v štyroch zo šiestich regiónov WHO. „V priebehu ostatného týždňa sa počet prípadov zvýšil o 8 percent. V Európe to bolo o 12 percent, čo spôsobilo niekoľko krajín,“ poznamenala Van Kerkhove.

Najväčší medzitýždenný skok zaznamenali v juhovýchodnej Ázii a oblasti západného Pacifiku, kde počet nakazených stúpol o 49, resp. 29 percent. V regióne východného Stredomoria sa infikovanosť zvýšila o 8 percent, zatiaľ čo v Amerike a Afrike klesla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WHO Svetová zdravotnícka organizácia