České laboratóriá odhalili desiatky nových prípadov koronavírusu, záujem o vakcíny však klesá

Koronavírus, očkovanie,
Vakcinácia bez registrácie funguje v každom kraji a dostupné je očkovanie vakcínami Janssen, Pfizer, Moderna aj AstraZeneca. Foto: archívne, SITA/AP

České laboratória v sobotu odhalili 117 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo bolo o 10 menej ako pred siedmimi dňami. Za posledný týždeň podľa údajov českého ministerstva zdravotníctva v krajine pripadalo 11 nových potvrdených infekcií na 100-tisíc obyvateľov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Najviac infekcií je aktuálne v rámci ČR v okrese Plzeň-mesto, kde je 50,3 prípadu na 100-tisíc obyvateľov. Nasledujú okresy Plzeň-sever (32,23) a Pardubice (27,82). V sobotu v Česku podali viac ako 25-tisíc dávok vakcíny proti koronavírusu. Záujem o očkovanie však klesá a počet podaných vakcín v posledných dňoch stagnuje. Je zreteľné, že teraz v ČR podávajú hlavne druhé dávky vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus

Doteraz v Česku celkovo podali viac ako 10,341 milióna dávok očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19. Prvú dávku dostalo viac ako 5,4 milióna ľudí. Viac ako u 4,8 milióna obyvateľov krajiny je už úplne zaočkovaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom