Česko už zaočkovalo vyše milióna obyvateľov, pokračovať bude aj vakcinácia AstraZenecou

Ockovanie, vakcina
Foto: ilustračné, SITA/AP

Českí zdravotníci doteraz proti koronavírusu zaočkovali už viac ako milión obyvateľov krajiny. Minister zdravotníctva Jan Blatný uviedol, že program vakcinácie v krajine sa zrýchľuje. Takmer 288-tisíc ľudí v Českej republike už zaočkovali aj druhou dávkou vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus

Počas uplynulých dvoch dní sa v krajine podarilo každý deň zaočkovať viac ako 44-tisíc ľudí, čo je v Česku doteraz rekordný počet.

Šéf českého rezortu zdravotníctva konštatoval, že krajina v priebehu marca od spoločností Pfizer, Moderna a AstraZeneca celkovo dostane 1,13 milióna dávok očkovacej látky. Ďalších 2,1 milióna dávok vakcín ČR očakáva v apríli, kedy je naplánovaný aj príchod prvej zásielky očkovacej látky firmy Johnson & Johnson.

Na rozdiel od iných krajín Česko podľa Jana Blatného bude bez akýchkoľvek zmien pokračovať aj vo vakcinácii očkovacou látkou spoločnosti AstraZeneca.

Vo štvrtok v Českej republike potvrdili 11 083 nových prípadov nákazy koronavírusom. V súvislosti s ochorením COVID-19 v krajine od začiatku pandémie zomrelo 22 865 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jan Blatný
Firmy a inštitúcie AstraZenecaJohnson & JohnsonModernaPfizer