Česko začína očkovať treťou dávkou vakcíny, dostanú ju len niektoré skupiny obyvateľstva

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Česká republika rozširuje svoj program vakcinácie proti koronavírusu. Vzhľadom na rastúci počet infekcií ponúka tretiu dávku očkovacej látky.

Viac o téme: Koronavírus

České ministerstvo zdravotníctva odporúča posilňujúcu dávku vakcíny všetkým ľuďom vo veku nad 60 rokov, zdravotníkom a zraniteľným skupinám obyvateľstva.

Tisícom odoslali SMS

Zdravotnícke úrady krajiny v pondelok odoslali osemtisíc ľuďom textovú správu s oznámením, že sú oprávnení na podanie tretej dávky očkovacej látky.

Posilňujúcu vakcínu Česká republika ponúka obyvateľom, u ktorých od podania druhej dávky uplynulo najmenej osem mesiacov. Ľudia, ktorí majú oslabený imunitný systém, a obyvatelia s vážnymi ochoreniami však môžu posilňujúcu dávku očkovacej látky dostať už štyri týždne od druhej dávky.

Zaočkovali takmer 6 miliónov ľudí

Očkovacie látky Pfizer a Moderna budú v Česku podávať vo vakcinačných centrách nemocníc a v ambulanciách obvodných lekárov, pretože väčšinu masových vakcinačných centier uzavreli pre pokles záujmu o očkovanie.

V ČR, ktorá má 10,7 milióna obyvateľov, doteraz úplne zaočkovali 5,9 milióna ľudí. V krajine očkujú všetkých ľudí vo veku nad 12 rokov. Denný počet nových nákaz koronavírusom v Česku minulý týždeň tri dni v rade prekročil hranicu 500 prípadov. Ide o najvyšší počet infekcií v krajine od mája.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom