Cez víkend v Michalovskom okrese pribudlo 11 prípadov osýpok

Vakcina_naberanie.jpg
Foto: Photl.com / Lafityor Zx

Od mája bolo nahlásených 367 ochorení, proti osýpkam bolo zaočkovaných už 3 276 osôb

Cez víkend v okrese Michalovce, kde je vyhlásená epidémia osýpok, pribudlo 11 prípadov. Informuje o tom dnes internetová stránka michalovského regionálneho úradu zdravotníctva.

Od mája, keď epidémia vypukla, bolo nahlásených 367 ochorení. V rámci protiepidemiologických opatrení bolo zaočkovaných už 3 276 osôb.

V okrese naďalej trvá mimoriadna situácia a epidemiológovia monitorujú situáciu.

Jeden prípad aj zo Sobraniec

V Michalovciach a Strážskom neevidovali od 3. augusta do dnešného dňa žiaden nový prípad.

V Kapušianskych Kľačanoch sa osýpky vyskytli u štyroch osôb, po dva prípady hlásili z Veľkých Kapušian, Ruskej a Drahňova. Jeden nový prípad bol v obci Iňačovce.

Z okresu Sobrance nahlásili jeden nový prípad.

Epidémia v okrese Michalovce prepukla v máji a osýpky sa začali šíriť z obce Drahňov. V júli bola vyhlásená mimoriadna situácia a zriadený krízový štáb, ktorý vedie prednostka michalovského okresného úradu Jana Cibereová.

Štáb, v ktorom sú okrem hygienikov a epidemiológov zastúpené aj ďalšie inštitúcie, prijal približne sto rôznych opatrení na zastavenie šírenia epidémie. Krízový štáb nariadil v ohniskách nákazy preventívne očkovanie vakcínou proti osýpkam.

V Michalovciach a Strážskom bol vydaný zákaz konania verejných zhromaždení a podujatí. Krízový štáb zákaz zrušil minulý týždeň v utorok vzhľadom na stabilizáciu situácie v oboch mestách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom