Charitatívny projekt Ultralanovka pre Plamienok odštartuje v sobotu

Beh
Foto: Thinkstock

Nie ste v tom sami – je posolstvo, ktoré účastníci projektu Ultralanovka pre Plamienok aj tohto roku pošlú nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácie Plamienok.

Tretí ročník 24-hodinového charitatívneho projektu pre bežcov, ultrabežcov, ale aj rekreantov Ultralanovka pre Plamienok odštartuje v sobotu 14. apríla hneď po polnoci na bratislavskej Kolibe pri hornej stanici lanovky. Agentúru SITA o tom informovala projektová manažérka Plamienka Monika Vlhová.

Na trať vyštartuje viac ako 50 registrovaných pretekárov vo veku od 18 rokov. Celých 24 hodín budú bežať na traťovom okruhu s dĺžkou tri kilometre s prevýšením 186 m.

Symbolicky aj na kratšiu vzdialenosť

Symbolicky sa budú môcť pripojiť aj bežci na kratšiu vzdialenosť. Za dobrovoľný príspevok odbehnú najviac päť okruhov, uvádza tlačová správa.

Beh na dlhú trať je synonymom „behu života“, ktorý zdolávajú rodičia a príbuzní detí v starostlivosti Plamienka.

Snahou organizátorov je upútať pozornosť dobrých ľudí na celom Slovensku a inšpirovať ich aj k finančnej pomoci nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácie Plamienok, vysvetlila v tlačovej správe riaditeľka Plamienka Mária Jasenková.

Projekt sa uskutoční pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolfa Kusého a za pomoci EKO – podniku verejnoprospešných služieb a ďalších externých partnerov.

Povzbudzovať sa bude dať z lanovky

Spoločne pozývajú v sobotu od 10:00 do 18:00 návštevníkov na Kolibu, kde na úseku Železná studnička – Kamzík bude bezplatne premávať sedačková lanovka, z ktorej budú môcť bežcov povzbudzovať.

Ďalšie informácie sú na stránke www.ultralanovka.sk.

Tí, ktorí sa nebudú môcť osobne zúčastniť, majú možnosť pomôcť finančným darom či inou formou pomoci na portáli www.ludialudom.sk/ultralanovka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Plamienok