Chrípka v tomto týždni zaradila spiatočku, chorých bolo menej

Choroba, chrípka, chorobnosť
Foto: ilustračné, Getty images

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) klesla v tomto týždni v porovnaní s predchádzajúcim o 6,3 percenta. Lekári nahlásili 38 841 prípadov týchto ochorení.

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Bratislavskom kraji, najnižšia bola v Banskobystrickom kraji. Najčastejšie mali respiračné ochorenia deti do päť rokov.

Komplikácie lekári zaznamenali u 905 osôb, čo predstavuje 2,3 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili sinusitídy (442). Ostatné komplikácie predstavovali otitídy (264) a pneumónie (199). Agentúru SITA o tom informovala Júlia Adamčíková z Odboru epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Chrípku mali najčastejšie deti do 5 rokov

Lekári v 42. týždni nahlásili aj 2 875 ochorení na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 7,4 percenta z celkového počtu hlásených ARO.

Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 13,6 percenta. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Nitrianskom kraji, najnižšiu v Bratislavskom kraji. Na chrípku najviac ochoreli deti do päť rokov,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Prípad ťažkého akútneho respiračného ochorenia (SARI) nebol hlásený.

Vyučovanie počas tohto týždňa prerušili v siedmich výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Išlo o tri materské školy z Prešovského kraja, dve materské školy zo Žilinského kraja a dve z Košického kraja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mikas
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR