Chýbajúca dohoda VšZP a ZAP znepokojuje odborárov

Dohoda_ruky.jpg
Foto: Pixabay.com

V situácii, kde dohodu už nevedia nájsť obe strany, je podľa Lekárskeho odborového združenia nevyhnutné, aby vyriešenie sporu zabezpečilo ministerstvo zdravotníctva.

Nemocniční lekári vyjadrujú znepokojenie a počudovanie nad nedohodou medzi ambulanciami Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP).

„Táto situácia je v neprospech samotných ambulancií a tým pádom v neprospech poskytovania ambulantnej zdravotnej starostlivosti, ale aj v neprospech najdôležitejšej zdravotnej poisťovne, ktorá sa zo všetkých zdravotných poisťovní správa k poskytovateľom zdravotnej starostlivosti dlhodobo najkorektnejšie“, konštatuje sa vo vyhlásení, ktoré v nedeľu agentúre SITA poskytol predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.

Je nespravodlivé, aby sa takýmito nedohodami kazilo dobré meno poisťovne, v ktorej je poistená väčšina slovenských lekárov, dodáva vyhlásenie.

Zasiahnuť má Kalavská

V situácii, kde dohodu už nevedia nájsť obe strany, je podľa LOZ nevyhnutné, aby vyriešenie sporu zabezpečilo ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

MZ SR vie objektívne posúdiť oprávnenosť požiadaviek ambulancií, má obyvateľom garantovať zabezpečenie zdravotnej starostlivosti a pritom je jediným akcionárom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, poznamenáva LOZ.

Podľa združenia je preto nevyhnutné aby sa o vyriešenie sporu zasadila samotná ministerka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LOZ Lekárske odborové združenieVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňaZAP Zväz automobilového priemyslu SR