Cyprus začal poskytovať očkovanie aj nepoisteným cudzincom, účasť bola prekvapujúco veľká

Cyprus, koronavírus, očkovanie
V cyperskej metropole Nikózia poskytovali bezplatné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 aj nepoisteným turistom. Foto: ilustračné, Getty Images

V cyperskej metropole Nikózia v piatok poskytovali bezplatné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 všetkým cudzím štátnym príslušníkom, ktorí nie sú krytí všeobecným zdravotným systémom krajiny.

Viac o téme: Koronavírus

Cyperské úrady prekvapila účasť v očkovacom centre. V prvý deň vakcinácie nepoistených cudzincov dostalo očkovaciu látku 2555 osôb. „Obrovská reakcia ľudí ukazuje, že je to veľmi pozitívne,“ povedal cyperský minister zdravotníctva Michalis Hadjipantela.

Silným argumentom v prospech očkovania pre mnohých ľudí bola skutočnosť, že cyperská vláda zaviedla povinnosť disponovať osvedčením „SafePass“ pre vstup na miesta, kde sa schádza väčší počet ľudí, ako sú reštaurácie, bary, nákupné centrá či supermarkety.

Uvedený certifikát znamená, že jeho držiteľ dostal najmenej jednu dávku vakcíny, nedávno sa z ochorenia COVID-19 zotavil alebo má negatívny test na prítomnosť koronavírusu nie starší ako 72 hodín.

Podľa oficiálnych údajov na Cypre dosiaľ úplne zaočkovali takmer 70 % dospelej populácie, kým 76,3 % dospelých už dostalo aspoň jednu dávku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom