Ďalších 13 zamestnancov žilinskej nemocnice sa môže vrátiť do práce, desiati ešte čakajú na testy

Koronavírus
Foto: SITA (AP Photo/Vincent Thian)

Ďalším 13 zamestnancom Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina zrušili domácu izoláciu po tom, čo ich výsledky testov na ochorenie Covid-19 boli negatívne. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Viac o téme: Koronavírus

V žilinskej nemocnici v priebehu tohto týždňa izolovali dovedna 62 zamestnancov po tom, čo sa u 67-ročného pacienta potvrdila nákaza novým koronavírusom. Zdravotníkov rozdelili do troch skupín podľa času kontaktu s pacientom, ktorý žilinskú nemocnicu navštívil trikrát a až pri poslednom kontakte bol jeho test pozitívny.

Len jeden test bol pozitívny

Z prvej skupiny 39 zamestnancov sa mohlo už 3. apríla vrátiť do práce 38, jediný pozitívny test zaznamenali u nezdravotníckeho zamestnanca, ktorý nemá príznaky ochorenia, ale zostáva v domácej izolácii.

„Aktuálne sa posudzuje epidemiologická anamnéza a klinický stav kontaktov daného zamestnanca zo strany Regionálneho úradu verejného zdravotníctva i našej nemocnice,“ uviedla Záteková.

Trinásť zamestnancov sa môže vrátiť do práce

„V piatok 3. apríla bolo na šiesty deň od kontaktu testovaných ďalších 13 zamestnancov z urgentného príjmu a rádiologického oddelenia, pričom vzorky všetkých sú negatívne. Do práce sa tak môžu vrátiť štyria lekári, šesť sestier, dvaja sanitári a jeden rádiologický technik,“ informovala o výsledku testov druhej skupiny zdravotníkov Záteková.

Podľa jej slov čakajú testy ešte najmenšiu skupinu zamestnancov, ktorí prišli do kontaktu s pacientom 31. marca. Aj ich budú v zmysle metodiky testovať až na šiesty deň od kontaktu, teda 6. apríla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Záteková
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Žilina