Deň narcisov bude opäť pomáhať onkologickým pacientom

Narcisy
Foto: SITA/Radoslav Maťaš
Dobrovoľníci v žltých tričkách budú 11. apríla vyberať príspevky a odmeňovať darcov odznakmi v podobe žltých narcisov

Už o necelé dva týždne zaplavia ulice slovenských miest dobrovoľníci so žltými narcismi. Budú zbierať peniaze pre onkologických pacientom v rámci 23. ročníka celoslovenskej finančnej zbierky Deň narcisov. Zbierku organizuje Liga proti rakovine (LPR).

Dobrovoľníci v žltých tričkách budú vo štvrtok 11. apríla vyberať príspevky a odmeňovať darcov odznakmi v podobe žltých narcisov.

Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky darcovia pomôžu získať peniaze na pomoc pacientom s rakovinou na celom Slovensku.

„Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť ľuďom, ktorí bojujú s rakovinou,“ uviedla LPR.

Narcisy
Foto: SITA

Projekty priamej pomoci

Vďaka vyzbieraným financiám Liga proti rakovine každoročne zastrešuje projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov.

Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi.

Liga proti rakovine sa okrem toho stará o prevenciu a informovanosť verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Nie len jeden deň

LPR pripomína, že na Slovensku pribudne každoročne 34-tisíc ľudí s diagnózou rakovina. Liga proti rakovine je tu pre nich už 29 rokov.

V roku 2018 vďaka dobrovoľníkom vyzbierali v uliciach vyše milióna eur. Prispieť do zbierky môže každý aj mimo hlavného zbierkového dňa, a to napríklad vkladom na účet Ligy proti rakovine SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo zaslaním SMS v hodnote tri eurá na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 1. do 17. apríla.

V tom istom termíne je možné za príspevok získať aj virtuálny narcis cez portál zlavadna.sk. Viac informácií o Dni narcisov je na internetovej stránke www.dennarcisov.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LPR Liga proti rakovine