Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Narcisy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Radoslav Maťaš
3. 04. 2019 15:46 Ostatné od SITA

Deň narcisov bude opäť pomáhať onkologickým pacientom

Dobrovoľníci v žltých tričkách budú 11. apríla vyberať príspevky a odmeňovať darcov odznakmi v podobe žltých narcisov

Už o necelé dva týždne zaplavia ulice slovenských miest dobrovoľníci so žltými narcismi. Budú zbierať peniaze pre onkologických pacientom v rámci 23. ročníka celoslovenskej finančnej zbierky Deň narcisov. Zbierku organizuje Liga proti rakovine (LPR).

Dobrovoľníci v žltých tričkách budú vo štvrtok 11. apríla vyberať príspevky a odmeňovať darcov odznakmi v podobe žltých narcisov.

Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky darcovia pomôžu získať peniaze na pomoc pacientom s rakovinou na celom Slovensku.

„Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť ľuďom, ktorí bojujú s rakovinou,“ uviedla LPR.

Narcisy

Projekty priamej pomoci

Vďaka vyzbieraným financiám Liga proti rakovine každoročne zastrešuje projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov.

Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi.

Liga proti rakovine sa okrem toho stará o prevenciu a informovanosť verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Nie len jeden deň

LPR pripomína, že na Slovensku pribudne každoročne 34-tisíc ľudí s diagnózou rakovina. Liga proti rakovine je tu pre nich už 29 rokov.

V roku 2018 vďaka dobrovoľníkom vyzbierali v uliciach vyše milióna eur. Prispieť do zbierky môže každý aj mimo hlavného zbierkového dňa, a to napríklad vkladom na účet Ligy proti rakovine SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo zaslaním SMS v hodnote tri eurá na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 1. do 17. apríla.

V tom istom termíne je možné za príspevok získať aj virtuálny narcis cez portál zlavadna.sk. Viac informácií o Dni narcisov je na internetovej stránke www.dennarcisov.sk.

Odporúčané články

Spišská Nová Ves zažije v piatok Ružový pochod Národný onkologický ústav chce kúpiť CT prístroj, plánuje modernizovať vybavenie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video: Abena skóroval v nadstavenom čase a Slovan v Európskej lige zdolal doma PAOK Solún Aktualizované: Štyroch turistov v poľských Tatrách zabili blesky, boli medzi nimi aj deti YouTube vymazal stovky kanálov, ktoré boli zamerané proti protestom v Hongkongu Video: Rusko vyslalo k Medzinárodnej vesmírnej stanici robota Fedora, na Zem poslal tweet

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X