Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ultrazvuk.jpg
Foto: Pixabay.com
23. 05. 2018 4:04 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

DENNÍK N: B. Pašku obvinili za nákupy ultrazvukov do UNLP

Po takmer troch rokoch vyšetrovania nákupov ultrazvukov v košickej univerzitnej nemocnici polícia obvinila prvú osobu – synovca bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku (Smer) Branislava Pašku. Informuje o tom Denník N.

Paška bol v roku 2013 – v čase nákupov ultrazvukov, ktorých cena bola dvojnásobná ako v iných nemocniciach – šéfom verejného obstarávania v nemocnici. Z funkcie ho odvolali po tom, čo zbil v Košiciach na Hlavnej ulici spolu s ďalšími príbuznými jednu ženu.

Paškovo obvinenie Denníku N potvrdil Úrad špeciálnej prokuratúry. „Trestné stíhanie bolo začaté 29. októbra 2015. Obvinenie bolo vznesené 30. apríla 2018 B. P. za zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. O sťažnosti obvineného voči uzneseniu o vznesení obvinenia zatiaľ prokurátor nerozhodol,“ napísala hovorkyňa Jana Tökölyová.

Paška stále pracuje v UNLP

Ako v reakcii na článok uviedla hovorkyňa UNLP Ivana Stašková, momentálne prípad prešetruje Národná kriminálna agentúra. „K celej veci sa teda budeme môcť kompetentne vyjadriť až po ukončení  tohto vyšetrovania zo strany orgánov činných v trestnom konaní,“ informovala.

„Branislav Paška u nás momentálne pôsobí ako radový referent na Oddelení verejného obstarávania,“ dodala.

Podľa UNLP boli podklady k súťaži z roku 2013 zverejnené aj v Európskom vestníku, takže prihlásiť sa do nej mali príležitosť firmy nielen zo Slovenska, ale aj z iných krajín.

Nemocnica: Zákon sme neporušili

„Dňa 16.5.2013 sme dostali súhlas na realizáciu predmetnej súťaže aj od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, konkrétne na predmet zákazky: „USG prístroj pre potreby UNLP Košice v počte 4 kusy“ s odsúhlasenou predpokladanou hodnotou 360 000 eur bez DPH. V tejto veci sme si v roku 2015 dali vyhotoviť aj vlastný znalecký posudok od Ústavu súdneho inžinierstva v Žiline,“ priblížila Stašková.

Z posudku podľa nej vyplynulo, že pravidlá súťaže neboli diskriminačné a vysúťažená suma zodpovedá technickým parametrom prístrojov.

K súťaži sa vyjadril aj Úrad pre verejné obstarávanie. „Zo záverov z ich stanoviska vyplýva, že pri postupe zadávateľa predmetnej zákazky sa nezistili žiadne porušenia ustanovení zákona o verejnom obstarávaní,“ uzavrela Stašková.

Odporúčané články

Kalavská: Podanie nesprávnej transfúzie bolo personálne zlyhanie UNLP vyslovila ľútosť nad zámenou transfúzie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X