Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadelná kvapka krvi v Mestskom divadle DPOH
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Divadelná kvapka krvi v Mestskom divadle DPOH Foto: PRime Time
18. 06. 2019 15:47 OstatnéSlovensko od mevZdravotnictve.sk

Divadelná kvapka krvi vyniesla 140 litrov

Počas uplynulého týždňa sa v rámci Divadelnej kvapky krvi podarilo získať 140 litrov krvi.

V rámci šiesteho ročníka projektu Divadelná kvapka krvi osem slovenských divadiel otvorilo svoje brány. Privítalo 311 dobrovoľných darcov, z toho 83 darovalo po prvý raz.Informovala o tom spoločnosť Kaufland, ktorá bola partnerom projektu.

Podľa prepočtov odborníkov každý odber krvi dokáže zachrániť až štyri ľudské životy, preto vďaka jedinému týždňu darovania krvi v divadlách je možné zachrániť približne 1244 životov.

Divadelná kvapka krvi
„Krv je jedna z mála vecí na svete, ktoré sa nedajú kúpiť, a preto je toto minimum, čo môžem ja urobiť,“ povedala herečka Karin Haydu.Foto: PRime Time

Divadelná kvapka krvi sa tento rok konala od 10. do 14. júna. Podujatie je každoročne spojené so 14. júnom, na ktorý pripadá Svetový deň darcov krvi.

Netreba čakať na mobilizačné akcie

Divadelná kvapka krvi sa stáva stabilným projektom, o ktorý prejavuje záujem čoraz viac ľudí. Naším cieľom nie je trhať rekordy v počte darcov počas jedného projektu, ale upriamiť pozornosť ľudí na potrebu pravidelného darovania krvi počas celého roka. Divadelná kvapka krvi k tomu výrazne prispieva,“ zdôraznila Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Krv možno darovať prostredníctvom odberových miest Národnej transfúznej služby a hematologicko-transfúznych oddelení nemocníc, ale aj mobilných odberov, ktoré sa pravidelne konajú po celom území Slovenska.

Odporúčané články

Komárňanská nemocnica pozýva darcov krvi na odber Poprad bude cez víkend patriť prvej pomoci

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X