Dlhodobo neriešené úhrady pre detských gastroenterológov zvýši aj Union zdravotná poisťovňa

UNION
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) vyrokoval od 1. októbra 2019 navýšenie úhrad pre všetkých ambulantných detských gastroenterológov aj v Union zdravotnej poisťovni.

Dvojnásobné počty bodov

Zväz o tom informoval na svojej webovej stránke. Po úspešných rokovaniach s Dôverou zdravotnou poisťovňou sa tak ZAP-u podarilo vyrokovať navýšenie dlhodobo neriešených úhrad za poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj v Unione.

„ZAP kontinuálne podniká všetky kroky k tomu, aby sa trend zvyšovania cenových úprav v krátkodobom horizonte prejavil aj v ostatných odbornostiach, vrátane všetkých dlhodobo nedofinancovaných detských špecializácií,“ uviedol zväz.

Od 1. októbra sa bude v Unione aj Dôvere uplatňovať dvojnásobné navýšenie počtu bodov za výkon gastroskopie alebo parciálneho vyšetrenia dvanástnika, prípadne aj ezofagoskopie, probatórnej excízie, punkcie, pri gastroskopii aj potvrdenie ureázy vrátane nákladov.

Aktivita zástupcov zväzu

Táto zmena bude dodatočne zapracovaná do dodatku účinného od 1. októbra u všetkých členov ZAP, ktorí majú zazmluvnenú odbornosť pediatrická gastroenterológia.

ZAP predtým dohodol s účinnosťou od 1. októbra 2019 navýšenie úhrad pre všetkých ambulantných detských gastroenterológov v zdravotnej poisťovni Dôvera.

„Navýšenie úhrad sa podarilo vyrokovať na základe dlhodobej a kontinuálnej aktivity zástupcov ZAP-u v odbore detská gastroenterológia,“ konštatoval zväz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Union zdravotná poisťovňaZAP Zväz ambulantných poskytovateľov