Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Žofia Hnátová, UPJŠ LF
13. 10. 2016 10:30 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Na Dni otvorených dverí UPJŠ sa predstavila aj lekárska fakulta

V piatok 7. októbra sa uskutočnil Deň otvorených dverí na UPJŠ v Košiciach, v rámci ktorého sa v areáli na Moyzesovej 9 študentom gymnázií a stredných škôl predstavila aj Lekárska fakulta UPJŠ.

Pre návštevníkov podujatia pripravili pracovníci fakulty okrem videoprezentácie LF a predstavenia dvoch študentských organizácií – Spolku medikov mesta Košice a Slovenského spolku študentov zubného lekárstva – aj rôzne študijné pomôcky, modely ľudského tela, ľudské kosti a inštrumentárium používané v lekárskej praxi

Dotknúť sa skutočných kostí, vŕtať alebo trhať zuby, či pichať injekcie

„Študenti privítali nielen možnosť dotknúť sa skutočných kostí, ale aj vyskúšať si vlastnými rukami vŕtanie a trhanie zubov na pripravených modeloch, pichnúť injekciu do sedacieho svalu, či zoznámiť sa s chirurgickým inštrumentáriom a laparoskopickým vybavením na rôzne použitie,“ informovala PR manažérka Jaroslava Oravcová.

8.jpg
Žofia Hnátová, UPJŠ LF

Ako pokračovala, okolo štyroch stanovíšť, ktoré pripravili pracovníci Ústavu anatómie, Ústavu ošetrovateľstva, I. chirurgickej kliniky a I. stomatologickej kliniky, prešlo viac ako päťsto študentov.

Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach zabezpečuje doktorské štúdium v študijných programoch všeobecné lekárstvo a zubné lekárstvo a tiež bakalárske a magisterské štúdium v študijných programoch ošetrovateľstvo, fyzioterapia a verejné zdravotníctvo.

Poskytuje aj doktorandské štúdium a ďalšie vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov, vrátane špecializačného štúdia. „Okrem pedagogickej činnosti má aj bohaté vedecko-výskumné aktivity v rámci národných aj medzinárodných projektov s využitím unikátnych laboratórií a prístrojov získaných z prostriedkov z Európskych štrukturálnych fondov,“ dodala Oravcová.

Odporúčané články

Košickí medici oslovili Movembrom vyše 700 ľudí Košickí medici pripravili osvetovú akciu o ženskom zdraví

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X