Do Nemecka previezli zo Slovenska už druhého pacienta s koronavírusom (foto)

Prevoz pacienta, lietadlo, koronavírus
Do Dortmundu v sobotu previezli druhého pacienta s COVID-19. Foto: www.facebook.com

Do nemeckého Dortmundu previezli zo Slovenska druhého pacienta s ochorením COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Podotkla, že ide o medzinárodnú pomoc v rámci európskej solidarity, ktorú využili viaceré európske krajiny vrátane Holandska či Francúzska. V tlačovej správe sa poďakovala spolkovej krajine Severné Porýnie Westfálsko a ďalším krajinám za ponúknutú pomoc.

„Prvého pacienta previezla letecká ambulancia dnes dopoludnia, s druhým pacientom vzlietol vládny špeciál krátko po obede, v týchto chvíľach by mal už byť na nemeckej pôde,“ priblížila Eliášová.

Hovorkyňa poukázala, že od Francúzska dostane Slovensko ako dar 15-tisíc očkovacích látok od spoločnosti AstraZeneca. V rámci európskeho systému solidarity môže Slovensko rátať aj so 100-tisíc vakcínami od spoločnosti Pfizer/Biontech.

Hovorkyňa doplnila, že pomoc ponúklo aj Poľsko. „Do nemocnice v Gorliciach v minulých dňoch previezli prvých pacientov. Na Slovensku zároveň v rámci európskej pomoci pomáhajú aj lekári a zdravotné sestry z Rumunska,“ dodala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie AstraZenecaBioNTechMZ Ministerstvo zdravotníctva SRPfizer