Dôvera vykázala za vlaňajšok zisk 35,5 mil. eur, jej tržby stúpli o desatinu

Dôvera
Foto: SITA / Tomáš Benedikovič
Poisťovňa v minulom roku zvýšila svoj zisk o 109 % a tržby jej narástli o 10 % na 1,4 mld. eur.

Zdravotná poisťovňa Dôvera dosiahla v minulom roku zisk vo výške 35,5 mil. eur, pričom je tržby boli 1,4 mld. eur. Vyplýva to z informácií uverejnených na internetovej stránke www.finstat.sk.

Poisťovňa zvýšila svoj zisk oproti roku 2017 (17 mil. eur) o 109 %. Jej tržby vtedy boli vo výške 1,27 mld. eur, v roku 2018 tak narástli o 10 %. Použitie účtovného zisku je v rukách akcionára, spoločnosti Penta.

Zisk môžu zainvestovať aj inde v zdravotníctve

Ako poisťovňa uviedla pre agentúru SITA, zisk používajú aj na rozvoj služieb pre poistencov, lekárov a nemocnice a zároveň aj pre zamestnávateľov a živnostníkov.

„Technicky je použitie účtovného zisku v rukách akcionára. Bez pozitívnych hospodárskych výsledkov však nie je možné zlepšovať služby a investovať do ďalšieho rozvoja zdravotnej poisťovne,“ informovala Dôvera.

Bory_viz_celo.jpg
Vizualizácia: Svet zdravia

Akcionár sa podľa poisťovne môže rozhodnúť aj tak, že časť zo zisku využije na iné investície v zdravotníctve. Dôvera pripomenula, že aktuálne je najväčšou investíciou finančnej skupiny Penta, pod ktorú poisťovňa patrí, Nemocnica novej generácie Bratislava Bory.

Za prvý štvrťrok už strata

V súčasnosti má poisťovňa za prvý kvartál tohto roka stratu vo výške 12,5 mil. eur.

„Takýto vývoj sme očakávali vzhľadom na to, že finančné zdroje systému nezodpovedajú zvýšeným požiadavkám a platbám pre poskytovateľov. Ak nedôjde k dofinancovaniu sektora, bude potrebné pristúpiť k radikálnejším racionalizačným opatreniam,“ informovala Dôvera.

Dôvera zdravotná poisťovňa je najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku. Zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre 1,5 milióna poistencov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom