Dôvera vytiahla peniaze z grantového programu, nemocniciam darovala tisícky respirátorov

Respirátor
Foto: ilustračné, Getty images

Zdravotná poisťovňa Dôvera zabezpečila respirátormi FFP2 za viac ako 100-tisíc eur zdravotnícky personál v 35 nemocniciach a záchranných službách z celého Slovenska. Ide o prvú časť pomoci z grantového programu Bojovníci za zdravie. Dnes dostal 250 respirátorov aj personál Národného ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch. Dôvera o tom informovala v tlačovej správe.

„Bojovníkmi sú pre nás v týchto dňoch práve lekári, zdravotné sestry, záchranári a všetci tí, ktorých poslaním je starostlivosť o zdravie všetkých občanov. Je v našom záujme, aby sme čo najviac zmiernili ich obavy z možnej nákazy a ochránili ich aj ich rodiny,“ povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Pre 35 vybraných zdravotníckych zariadení, od najväčších nemocníc po regionálne a špecializované zariadenia a záchranné zdravotné služby, nakúpila Dôvera z vlastných zdrojov vyše 7 000 respirátorov FFP2 v hodnote 108-tisíc eur. Tie zdravotníkov chránia pri kontakte s nakazenými pacientmi. Poisťovňa sa postarala aj o distribúciu týchto pomôcok na konkrétne pracoviská.

Viac o téme: Koronavírus

Prostredníctvom projektu Bojovníci za zdravie Dôvera dlhodobo pomáha svojim poistencom, ktorí trpia akýmkoľvek zdravotným problémom. Ročne naň vyčleňuje od 300- do 500-tisíc eur zo svojich prevádzkových nákladov a hradí z nich zdravotnú starostlivosť, ktorú jej zákon nedovoľuje zaplatiť z verejného zdravotného poistenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Kultan
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňa