Dôvera zverejňuje čakacie lehoty u poskytovateľov jednodňovej zdravotnej starostlivosti

Dôvera
Foto: SITA / Tomáš Benedikovič

Zdravotná poisťovňa Dôvera od 1. júna tohto roka zverejňuje čekacie lehoty u väčšiny poskytovateľov jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS) na Slovensku.

Čakacie lehoty u poskytovateľov JZS sleduje Dôvera od septembra 2016, a to vďaka online systému manažovania zdravotnej starostlivosti HospiCOM. „Údaje zverejnené na webe www.dovera.sk v sekcii čakacie lehoty pokrývajú obdobie od septembra 2016 do mája 2017. Aktualizované budú každý štvrťrok,“ informovala zdravotná poisťovňa.

Údaje o čakacích lehotách sú verejne dostupné pre všetkých návštevníkov webu. Vyhľadávanie je možné podľa odbornosti alebo podľa regionálneho rozdelenia, teda podľa samosprávneho kraja. Okrem prehľadu o čakacích lehotách je možné zistiť aj počet nahlásených operácií v danom zariadení či v (konkrétnej) odbornosti.

Čakacie lehoty u poskytovateľov JZS nie sú jediné, ktoré sprístupňuje verejnosti. „Už dávnejšie môžu zistiť návštevníci nášho webu aj čakacie lehoty na vybrané výkony v nemocniciach. V prehľadnej forme ich publikujeme ako jediná zdravotná poisťovňa na Slovensku a pravidelne aktualizujeme,“ uviedla Dôvera.

Čakacie lehoty v JZS nájdete na tomto linku.

Nové informácie o poskytovateľoch CT a MR

Na webe Dôvery pribudli aj ďalšie informácie v sekcii, ktorá mapuje pokrytie Slovenska poskytovateľmi CT a MR vyšetrení. Po novom je možné nájsť pokrytie nielen v jednotlivých okresoch, ale aj v rámci samosprávneho kraja a celého Slovenska.

„Zverejnili sme, do ktorých krajov pacienti za vyšetreniami najčastejšie cestujú. V tomto parametri dominujú Bratislavský, Nitriansky a Košický kraj. Naopak, pacienti z Trenčianskeho a Trnavského kraja najčastejšie hľadajú CT a MR vyšetrenia v inom samosprávnom kraji,“ priblížila zdravotná poisťovňa.

Pribudli aj ďalšie informácie, medzi nimi priemerné náklady poisťovne v tomto segmente, údaje o poskytovateľoch, ako sú ordinačného hodiny, či informácie o tom, aké typy vyšetrení vykonáva poskytovateľ najčastejšie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom