Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ct_ilustrak.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
11. 03. 2019 15:22 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Dr. Magnet: Zmluvy s Biontom boli v poriadku

Zmluvy odobril aj Úrad pre verejné obstarávanie, uvádza súkromná spoločnosť

Zmluvy medzi štátnou firmou Biont a súkromnou spoločnosťou Dr. Magnet boli v poriadku. Vyhlásila to spoločnosť Pro Diagnostic Group, do ktorej patrí Dr.Magnet. Reagovala tak na zistenia Najvyššieho kontrolného úradu.

Ako uviedla Michaela Ďurcová z PR a marketingu spoločnosti, cieľom zmluvy medzi Biontom a Dr. Magnet bolo v prvom rade zvýšenie počtu vyšetrených pacientov inovatívnou zobrazovacou a vyšetrovacou technológiou.

Zmluvy boli podľa NKÚ nevyvážené v neprospech spoločnosti Biont. Povinnosti a sankcie za nedodržanie zmlúv prevažovali nad povinnosťami a sankciami súkromnej spoločnosti.

„Zmluva medzi oboma spoločnosťami bola uzatvorená na základe riadneho verejného obstarávania, ktoré odobril aj Úrad pre verejné obstarávanie. Počas trvania naša spoločnosť neuplatnila žiadnu zmluvnú pokutu, ktorá by negatívne ovplyvnila hospodárenie spoločnosti BIONT,“ zdôraznila Ďurcová.

Za nenaplnené výnosy môže pokles cien

Ako informoval NKÚ, podľa predpokladov z roku 2011 mal zisk za 8 rokov dosiahnuť 956 tisíc eur. Zo zistení kontrolórov však vyplýva, že celkovým výsledkom tohto zmluvného vzťahu za roky 2012 až 2017 bola strata 125 898 eur.

„Uzatvorenie zmlúv teda nemalo očakávaný, pozitívny vplyv na hospodárenie Biont,“ skonštatoval NKÚ.

Ako však namieta Pro Diagnostics Group, počas trvania zmluvy klesli ceny výkonu. Poisťovne tak zaplatili o 30 % menej, ako sa pôvodne predpokladalo. „To je aj kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvnil výnosy posudzovaného projektu,“ uzavrela Ďurcová.

Odporúčané články

NKÚ: eZdravie dosiahlo pozitívny pokrok Nevýhodné zmluvy spoločnosti Biont mali uzatvárať nominanti Eugena Jurzycu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Umelá inteligencia sa sama naučila riešiť Rubikovu kocku, na poskladanie potrebovala len sekundu

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X